пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
27.11.2007
Жертви політичних репресій
джерело: www.newsru.ua

Україна вимагатиме від Росії надання архівних матеріалів про голодомори

   

Кабінет міністрів України затвердив план заходів на 2007-2008 роки у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні. Згідно з планом, будуть проведені переговори з Російською Федерацією щодо надання архівних матеріалів, пов’язаних з голодоморами 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. Розпорядження уряду № 1026-р від 21 листопада, яким затверджено план заходів, розміщено на сайті Верховної Ради України.

Органам місцевої влади доручається сприяти підвищенню рівня соціально-побутового і медичного обслуговування осіб, які пережили голодомори.

Також планом передбачена розробка проекту Загальнодержавної національно-культурної програми дослідження Голодомору 1932-1933 років в Україні та увічнення пам’яті його жертв на період до 2012 року; підготовка Національної та регіональних книг пам’яті жертв Голодомору; організація роботи з виявлення і взяття на облік місць масового поховання та окремих могил жертв голодоморів.

Крім того, згідно з планом, у 2008 році має відбутися проектування та спорудження пам’ятника жертвам Голодомору у м. Вашингтоні (США). Буде продовжено роботу з установлення в іноземних державах пам’ятників чи пам’ятних знаків жертвам Голодомору.

Водночас місцевим органам влади доручено розглянути питання щодо демонтажу пам’ятників та пам’ятних знаків особам, причетним до організації Голодомору; перейменувати вулиці, площі, провулки, проспекти, бульвари, парки та сквери, найменування яких пов’язані з такими особами,

Згідно з планом, у Києві буде встановлено Меморіал пам’яті жертв голодоморів та пам’ятник визначному американському досліднику Голодомору Джеймсу Мейсу.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль