пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
28.11.2007
Жертви політичних репресій
джерело: kobza.com.ua

Панахиди за жертвами геноциду 1932-33 відбулися у п’яти містах Російської Федерації

   

За даними об’єднання "Українці Москви", поминальні служби відбулися у православних храмах п’яти міст Російської Федерації. Найбільша панахида - в Богоявленському кафедральному соборі Москви.

На ній були присутні члени української громади, голова Рад ОУР та ФНКА УР член Ради Федерації Федеральних Зборів РФ Василь Дума, Валерій Семененко, Вікторія Скопенко. Поминальні богослужіння відбулися також у кафедральних соборах Санкт-Петербурга (Іжорія), Краснодара (Кубань), Тюмені (Югра) та Владивостока (Зелений Клин).
Члени українських організацій Москви взяли активну участь у заходах, що проводилися за ініціативою Посольства України в Російській Федерації: презентації нових українських книг про Голодомор, на якій виступили Юрій Кононенко, голова ради Товариства української культури "Славутич" Василь Антонів, та виставці "Розсекречена пам’ять" (15-18 листопада); відкритті пам’ятної дошки у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору в Україні та закладенні Калинового гаю на території Посольства в пам’ять про мільйони загиблих, покладанні квітів до Меморіального каменю жертв політичних репресій на Лубянській площі Москви, поминальній панахиді та покладанні квітів до пам’ятного знаку на місці масових поховань жертв політичних репресій на території колишнього стрілецького полігону НКВД-КҐБ у Південному Бутові (23 листопада); концерті-реквіємі в Культурному центрі України в Москві на честь пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій.
Юрій МОРОЗ,
Прес-служба регіональної громадської організації "Українці Москви"

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль