MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

У Києві відкриють офіс МКС, а Ісландія визнала Голодомор геноцидомБританська Колумбія визнала Голодомор геноцидомВизнання Голодомору Геноцидом: Міжнародні Конвенції, Договори та Судові Рішення (Висновки Лемкіна Підтверджуються)Тези виступу на Міжнародному форумі до 85-х роковин Голодомору «Україна пам’ятає – світ визнає!»Тема Голодомору в осмисленні Рафаєла Лемкіна, у порівняльних ґеноцидах, та у заходах їх запобіганнюДо 85-ї річниці Голодомору. Як правильно кваліфікувати цей злочин?Політичні репресії на Харківщині під час Голодомору в дзеркалі статистикиІсторія кривавого хліба…In Memory of the Victims of Holodomor 1932-1933Українська катастрофа ХХ століття28 листопада 2015 року – День пам’яті загиблих під час ГолодоморуНауковці назвали точну кількість жертв ГолодоморуМайже дві третини українців вважають Голодомор 1932-33 років геноцидомLegal classification of Holodomor 1932-1933 in Ukraine and in Kuban as a crime against humanity and genocideВисновок. Правова кваліфікація Голодомору 1932-1933 років в Україні та на Кубані як злочину проти людяності та геноциду (оновлено)Російським історикам рекомендовано доводити «універсальність голодомору»В Росії книги про Бандеру і Голодомор прирівняли до екстремізмуУ Харкові пошкодили пам’ятний хрест жертвам ГолодоморуНа Сумщині оприлюднюють повну архівну базу загиблих від ГолодоморуRemembering the Victims of Holodomor 1932-1933

В Богодухові презентована книга про Голодомор

07.12.2007   
Ольга Багалій
Книгу «З минулого, із безвісти.» можна назвати народною. Вона заснована на свідоцтвах жителів Богодуховського району, що вижили в страшний період голодомору.

5 грудня в центральній бібліотеці району презентували книгу «З минулого, із безвісти...» про Богодухів у роки Голодомору й сталінських репресій. Автори видання – журналісти Наталя Могилевська й Меланія Трипливец. Видати Чорну книгу Богодуховщины авторам допомогли меценати. Книги будуть подаровані школам, бібліотекам і музеям Харкова та Богодухівського району.

В книзі наведені поіменний список жителів Богодухова, померлих від голодомору, їх сімейні фотографії, листування і особисті записи, офіційні документи і дані радянської статистики..

Матеріали про богодуховців автори збирали в архівах області й району, записували спогади очевидців. Дослідник Наталя Могилевська тепер упевнено говорить: саме Богодухівський район – один із самих потерпілих від Голодомору 30-х.

Першим в Богодухові ще у 80-ті роки збирати матеріали про життя мешканців Богодухівщини в роки Голодомору почав збирати директор місцевої школи Микола Беляєв. В ті роки тема Голодомору була забороненою, але Микола Беляєв зібрав багато свідчень, які зараз зберігаються в заснованому ним  краєзнавчому музеї.

Книгу «З минулого, із безвісти.» можна назвати народною. Вона заснована на свідоцтвах жителів Богодуховського району, що вижили в страшний період голодомору.

 

 Поділитися