пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200734
07.12.2007 | Ольга Багалій

В Богодухові презентована книга про Голодомор

   

5 грудня в центральній бібліотеці району презентували книгу «З минулого, із безвісти...» про Богодухів у роки Голодомору й сталінських репресій. Автори видання – журналісти Наталя Могилевська й Меланія Трипливец. Видати Чорну книгу Богодуховщины авторам допомогли меценати. Книги будуть подаровані школам, бібліотекам і музеям Харкова та Богодухівського району.

В книзі наведені поіменний список жителів Богодухова, померлих від голодомору, їх сімейні фотографії, листування і особисті записи, офіційні документи і дані радянської статистики..

Матеріали про богодуховців автори збирали в архівах області й району, записували спогади очевидців. Дослідник Наталя Могилевська тепер упевнено говорить: саме Богодухівський район – один із самих потерпілих від Голодомору 30-х.

Першим в Богодухові ще у 80-ті роки збирати матеріали про життя мешканців Богодухівщини в роки Голодомору почав збирати директор місцевої школи Микола Беляєв. В ті роки тема Голодомору була забороненою, але Микола Беляєв зібрав багато свідчень, які зараз зберігаються в заснованому ним  краєзнавчому музеї.

Книгу «З минулого, із безвісти.» можна назвати народною. Вона заснована на свідоцтвах жителів Богодуховського району, що вижили в страшний період голодомору.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори