пошук  
версія для друку
21.01.2008
джерело: www.minjust.gov.ua

Краще миритися

   

В Україні планується запровадити процедуру примирення, яка застосовуватиметься при розгляді в судах кримінальних, цивільних та господарських справ.

Відповідні проекти законів ("Про медіацію (примирення)" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо процедури медіації (примирення)", що були розроблені Міністерством юстиції України, винесені на громадське обговорення для надання зауважень від громадян та юридичних осіб, науковців, зацікавлених органів влади, а також громадських та правозахисних організацій.

Як повідомив Міністр юстиції Микола Оніщук, вказані законопроекти розроблені з метою приведення національного законодавства до вимог Європейського Союзу та Ради Європи і передбачають запровадження в українському судочинстві конкретного механізму забезпечення права сторін на примирення. Зокрема, пропонується впровадити процедуру медіації, яка спрямована на примирення сторін з метою досягнення між ними згоди щодо спірних питань за допомогою посередника (медіатора).

Передбачається, що запровадження інституту примирення (медіації) в кримінальне, цивільне та господарське законодавство забезпечить більш ефективне вирішення питань відшкодування моральної та матеріальної шкоди. Планується зменшити навантаження на суди та суддів. А також унормувати на законодавчому рівні діяльність громадських організацій, що впроваджують програми примирення.

Крім того, передбачається зменшити кількість осіб, яким призначено покарання у вигляді позбавлення волі та які утримуються в установах виконання покарань. Зокрема, процедуру примирення (медіації) пропонується застосовувати до осіб, які вчинили злочини невеликої тяжкості, умисні середньої тяжкості, а також необережні тяжкі та особливо тяжкі злочини.

Міністр юстиції зазначив, що відповідно до розрахунків фахівців, середньоарифметичне визначення кількості осіб, до яких може бути застосовано процедуру примирення (медіації), щороку складатиме понад 101 тисячу осіб. Такі прогнози виведені з урахуванням статистичних даних Державної судової адміністрації України щодо кількості засуджених осіб за вказані злочини у 2004-2006 роках.

Із вказаними законопроектами можна ознайомитися на сайті Міністерства юстиції (www.minjust.gov.ua). Зауваження та пропозиції прийматимуться до 8 лютого 2008 року, в письмовому вигляді - на адресу Міністерства юстиції (01001, м. Київ, пров. Рильський, 10), в електронному вигляді - за адресою: [email protected].

Прес-служба Міністерства юстиції України

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль