пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200802
29.01.2008
джерело: www.maidan.org.ua

Майданівці vs Карпачова: судовий процес розпочався

   

29 січня в Окружному адміністративному суді м. Києва відбулося попереднє засідання у справі за позовом учасників ВГО Альянс "Майдан" Віктора Гарбара та Олександра Северина до Верховної Ради України, Уповноваженого ВРУ з прав людини та Голови ВРУ. Інтереси позивачів представляє також відомий правозахисник Людмила Коваль.
Аргументуючи свій позов наявністю низки серйозних порушень відповідачами Закону України "Про уповноваженого Верховної Ради України з прав людини", майданівці вимагають:
1. Визнати протиправною бездіяльність Верховної Ради України, що полягає у невиконанні, починаючи з 05.06.06, встановлених законом вимог щодо звільнення Уповноваженого Верховної Ради з прав людини через виникнення передбачених законом обставин несумісности посади та наявності представницького мандата.
2. Визнати протиправною і нечинною Постанову Верховної Ради України №371-V від 17.11.06 "Про дострокове припинення повноважень Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Карпачової Н.І. у зв’язку з її обранням народним депутатом України".
3. Визнати протиправною бездіяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Карпачової Н.І., що полягає у невиконанні передбаченого законом обов’язку щодо подання, по закінченні 10-ти днів з дати набуття депутатських повноважень, заяви про відмову виконувати повноваження народного депутата України.
4. Визнати протиправною дію Голови Верховної Ради України, що полягає у внесенні кандидатури народного депутата Карпачової Н.І. на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
5. Визнати протиправною бездіяльність Верховної Ради України щодо непроведення голосування з питання призначення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини протягом установленого законом строку (з 18.12.06 по 29.12.06).
6. Визнати протиправною дію Верховної Ради України - проведення голосування з питання призначення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини 08.02.07 - поза межами встановленого законом строку.
7. Визнати протиправною і нечинною Постанову Верховної Ради України № 621-V від 08.02.07 "Про призначення Карпачової Н.І. Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини".
8. Зобов’язати суб’єктів висування кандидатур на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних менших і міжнаціональних відносин, Верховну Раду України протягом 20 днів з дати набуття чинности рішенням Суду виконати вимоги ст.6 Закону України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" від 23.12.97 №776/97-ВР.
У попередньому судовому засіданні представники відповідачів (серед яких, зокрема, екс-депутат трьох скликань В.Яценко: http://gska2.rada.gov.ua/pls/radac_gs09/d_ank_arh?kod=39303) заперечували наявність будь-яких порушень, що може викликати лише сумну посмішку з огляду на їх (порушень) очевидність, наприклад - порушення імперативно встановлених законом строків.
Суддя В.Келеберда на етапі попереднього засідання відхилив клопотання позивачів про обов’язкову особисту участь у процесі пані Карпачової, запропонувавши повернутись до цього питання під час розгляду справи по суті колегією суддів. Майданцівці обов’язково скористаються цією пропозицією, а також, можливо, матимуть кілька інших процесуальних ініціатив.
Дату розгляду справи по суті має бути призначено найближчим часом і Майдан-Інформ оперативно інформуватиме про перебіг процесу. Ми також запрошуємо представників масової інформації до його висвітлення.

Контактна інформація:
Олександр Северин - [email protected]

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори