пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
03.02.2008
Міжетнічні відносини
джерело: www.radiosvoboda.org

ООН шокована вбивством в Україні

   

ООН просить владу України не виключати версію нападу на грунті расизму при розслідуванні вбивства жителя Конго

 «Ми були шоковані вбивством минулими вихідними в столиці України Києві шукача притулку з Демократичної Республіки Конго», – заявив прес-секретар УВКБ Вільям Шпіндлер.

19-річний конголезець прибув до України в червні 2007 року в пошуках міжнародного захисту. Він зразу ж звернувся до неурядових організацій, які є партнерами УВКБ. Вони допомогли йому підготувати необхідні документи й зареєструватися в офісі УВКБ як шукач притулку.

27 січня його тіло знайшли зі слідами численних ножових поранень. Міліція заявила, що явних мотивів злочину немає.

«Відділення ООН в Україні, УВКБ і Міжнародна організація з міграції повідомили українській владі про свою глибоку стурбованість із приводу цього вбивства й закликали при проведенні розслідування розглянути й версію про те, що злочин могло бути скоєно на грунті расизму», – заявив В. Шпіндлер. Він підкреслив, що установи ООН закликали владу України інформувати їх про результати розслідування.

У червні минулого року УВКБ уже висловлювало стурбованість із приводу зростання випадків нападів на біженців і шукачів притулку в Україні. У 2007 році було зареєстровано 17 таких інцидентів.

Водночас УВКБ вітає зусилля України з вирішення цієї проблеми, зокрема призначення з цією метою посла з особливих доручень.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль