пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
07.02.2008
Громадянське суспільство

На Луганщині створюється «тіньовий громадський облвиконком»

   

17 січня у приміщенні Луганського прес-клубу відбулися 2 заходи за проектом грантерів «Гідної України» правозахисної жіночої організації «Чайка».

Спочатку члени Координаційної ради акції «Громадська комунальна самооборона» проаналізували, схвалену наприкінці грудня Указом Президента Концепцію ціноутворення  у галузі житлово-комунальних послуг, після чого озвучили свої висновки перед луганськими журналістами на прес-конференції, яка відбулась одразу ж по закінченню обговорення.

За оцінкою досвідчених громадських експертів, Концепція є прийнятним документом, який за умов активності громади слугуватиме гарантією прозорості ціноутворення у галузі ЖКГ. Але учасниками заходу були виявлені і певні недоліки документу, які можуть стати підґрунтям для подальших зловживань, – ризики, пов’язані із відсутністю гарантій розвитку конкурентного середовища. Також ризик існує у тому, що документ стимулюватиме створення нових та закріплення вже існуючих монополій. Експерти не побачили механізму запобігання корупції у процесі надання пільг, підкреслили, що Концепція не усуває проблеми відстороненості кінцевого споживача послуг від процесу оцінки їхньої якості. Також неприпустимим є те, що у структуру тарифів закладаються інвестиції на розвиток ЖКГ – на думку громадських активістів, не можна перекладати цей тягар на плечі громадян, а кошти на розвиток повинні інвестуватися з прибутку комунальних підприємств.

Учасниками заходу було сформовано пакет пропозицій до адміністрації Президента щодо поліпшення Концепції ціноутворення, анонсовано подальші заходи на захист інтересів луганців. Основним механізмом впливу на місцеву владу має стати «тіньовий громадський облвиконком», до якого увійдуть провідні громадські діячі Луганщини. Метою створення цієї структури є поширення механізмів прямої демократії та посилення громадського контролю за діяльністю місцевої влади.

За інформацією електронного бюлетеню «ДОНБАС БЕЗ КОРУПЦІЇ»

Інформаційний електронний бюлетень «ДОНБАС БЕЗ КОРУПЦІЇ»– регулярне видання, що виходить у рамках діяльності Східноукраїнського регіонального інформаційно-ресурсного центру проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні» «Гідна Україна». Центр діє на базі Східноукраїнського центру громадських ініціатив «Тотальна акція на підтримку прав людини та демократії» (СЦГІ).

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль