пошук  
версія для друку
08.02.2008
джерело: www.proua.com

Відповідальність за пропаганду нацизму

   

Народний депутат України (БЮТ) Олександр Фельдман розробив і вніс на розгляд Верховної Ради проект закону «Про відповідальність за публічне схвалення і пропаганду ідей нацизму і дискримінаційних ідеологій», пишуть «Подробности».

Метою законопроекту є визначення і закріплення поняття «Нацизм і дискримінаційні ідеології» і відділення діяльності, спрямованої на схвалення або пропаганду нацизму, від діяльності, яка, навпаки, засуджує ці ідеології. Проект закону встановлює диференційований підхід до адміністративної і кримінальної відповідальності за пропаганду нацизму. В першу чергу, зміни, передбачені законом, торкнутися Кримінального кодексу і Кодексу про адміністративні правопорушення.

Зокрема, публічна демонстрація, виготовлення, збут або придбання атрибутики, символіки, друкованої або аудіовізуальної продукції про нацизм і дискримінаційні ідеології штрафуватиметься залежно від міри порушення від 20 до 200 неоподатковуваних мінімумів, що на сьогодні становить від 340 до 3400 гривень. А от створення організації з метою пропаганди нацизму або участь в ній каратиметься позбавленням волі терміном від 2 до 5 років. Ну а якщо дії цих організацій призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків, то правопорушникам загрожує термін від 3 до 7 років.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль