пошук  
версія для друку
10.02.2008
джерело: www.maidan.org.ua

Омбудсмен швидко і конструктивно реагує на критику.

   

5 лютого були опубліковані підсумки моніторингу діяльності Уповноваженого Верховної Ради з прав людини за січень 2008 року.
[1]
, [2] , [3] . У матеріалі, серед іншого, містилася критика інформаційної закритості інституції омбудсмена, зокрема, констатувалася відсутність на сайті Уповноваженого узагальнюючих даних про кількість звернень громадян до омбудсмена.
І ось, 9 лютого, прес-служба Уповноваженого повідомила , що у 2007 році Уповноваженим з прав людини розглянуто понад 77 тисяч скарг українських громадян, іноземців та осіб без громадянства. «Звертаються переважно представники найбідніших верств населення – пенсіонери, інваліди, багатодітні сім’ї, ветерани, чорнобильці. Люди скаржаться на порушення своїх прав і свобод внаслідок дій або бездіяльності органів державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронців та суддів», - повідомляє прес-служба. Також ми довідалися, що:
• в 2007 році до омбудсмена звернулося понад 4 тисячі інвалідів зі скаргами на дискримінаційне ставлення до них;
• за минулий рік у півтора рази зросла кількість звернень з питань пенсійного забезпечення, зокрема з Вінницької, Полтавської, Житомирської, Харківської, Луганської областей та міста Києва;
• кожне четверте звернення до омбудсмена – скарги про порушення права на справедливий судовий захист.
І хоча оприлюднена інформація є неповною, ми сподіваємося, що це тільки початок і з часом ми отримаємо відповіді і на інші запитання поставлені у січневому дайджесті та довідаємося, нарешті, про структуру і кадровий склад Секретаріату; про кількість відкритих проваджень у справі про порушення прав і свобод людини і громадянина і їх результати; про кількість подань внесених Уповноваженим до Конституційного Суду України, або до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян за останні роки; про рішення, висновки, пропозиції, рекомендації омбудсмена. Ми сподіваємося, зрештою, побачити річні доповіді Уповноваженого Верховної Ради з прав людини за 2006 і 2007 роки.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори