пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
18.02.2008 | Євген Захаров
Кримінально-виконавча система

І знову про незаконне насильство в системі виконання покарань

   

6 лютого ми повідомляли про введення спецназу 31 січня до  колонії №46, яка розташована біля села Катеринівка Сарненського району Рівненської області, який жорстоко побив 16 засуджених: http://www.khpg.org/index.php?id=1202335250  Днями ми отримали нове повідомлення, що конфлікт в колонії залагоджений: "засуджені домовились з начальником". Немобви не було ані спецназу, ані побиття.

А сьогодні знову аналогічне повідомлення, вже з колонії №26, що розташована в Жовтих Водах Дніпропетровської області.  Мовляв, вечером в суботу 16 лютого начальник колонії з декількома оперативниками побував в штрафному ізоляторі (ШИЗО), після чого в ніч з суботи на неділю 20 засуджених в ШИЗО "порізалися", при чому один з них - так сильно, що був переведений до звичайної лікарні в Жовтих Водах, де він перебуває під конвоєм.

Працівники кримінально-виконавчої системи кажуть, що такі дії засуджених - демонстративна поведінка, часто невмотивована, іноді спрямована проти адміністрації з бажанням примусити її до певних дій. Але ж перевірити - які саме членоущкодження спричинені, з якої причини, який стан здоров’я цих в’язнів - неможливо, оскільки система закрита для незалежного спостереження. Допоки ця закритість існує, до тих пір буде існувати думка про незаконне насильство відносно засуджених. 


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль