пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
18.02.2008

Епідемія СНІДу в Україні є найбільш тяжкою серед країн Європи та Центральної Азії

   

У Міністерстві охорони здоров’я відбулась нарада з питань протидії ВІЛ-інфекції/ СНІДу, де на високому рівні були розглянуті питання, пов’язані з епідемією страшної хвороби.

У вступному слові Міністр охорони здоров’я Василь Князевич зазначив: "Епідемія СНІДу в Україні є найбільш тяжкою серед країн Європи та Центральної Азії - за оціночними даними станом на кінець 2007 року приблизно 440 тисяч людей жили з ВІЛ, що відповідає поширеності серед дорослого населення на рівні приблизно 1,63%. Дані офіційної статистики України значно нижчі - більше 122 тисяч ВІЛ-інфікованих за період епідемії станом на 1 січня 2008 року. Це свідчить про те, що про свій позитивний ВІЛ-статус знає лише кожен четвертий громадянин України. Недостатнє виявлення пов язане перш за все із недостатнім рівнем поінформованості населення про загрозу, яку несе нам поширення вірусу імунодефіциту людини"

За словами Голови Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції / СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам МОЗ України Василь Петренко, "Станом на 1 січня 2008 року за офіційними даними в Україні зареєстровано понад 122 тис. випадків ВІЛ-інфекції серед громадян України, у тому числі майже 22,5 тис. випадків захворювання на СНІД та 12,5 тис. випадків смерті від захворювань, обумовлених СНІДом.

Протягом 2007 року в країні зареєстровано понад 17,5 тисяч нових випадків ВІЛ-інфекції, що становить 38,0 на 100 тис. населення. Незважаючи на реалізацію комплексу заходів, спрямованих на призупинення епідемії ВІЛ-інфекції, темпи приросту залишаються доволі високими. Кількість нових випадків ВІЛ-інфекції у 2006 році в порівнянні з 2005 роком зросла на 17 %, а в 2007 році у порівнянні з попереднім роком рівень приросту склав 10 %", - проінформував голова Комітету.

В 2007 році вдруге в Україні було проведено оцінку чисельності людей, які живуть з ВІЛ/СНІД в Україні. Порівняно з 2005 роком відмічено збільшення оціночної чисельності осіб віком від 15 до 49 років з позитивним ВІЛ-статусом майже на 15%.

Всі регіони України сьогодні залучені до епідемії ВІЛ-інфекції. Найбільш високі показники поширеності ВІЛ-інфекції продовжують реєструватися у південно-східних регіонах країни. В Одеській та Дніпропетровській областях цей показник становить 414,2, у Донецькій області - 395,6, у Миколаївській області - 378,9, у м. Севастополь - 309,4, в Автономній республіці Крим - 239,1, у м. Київ - 194,4.

Особливе занепокоєння викликає активне залучення в епідемію СНІДу центральних регіонів України, які до нинішнього часу вважалися епідемічно благополучними: Вінницька, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська, Полтавська області.

Погіршення ситуації із захворюванням на ВіЛ-інфекцію та зростання кількості хворих на СНІД обумовлена низкою соціально-економічних та медичних причин. Провідними є зниження загального рівня життя, недосконала система інформування населення з питань запобігання ВІЛ-інфекції, недостатнє фінансування заходів профілактики та лікування, невідповідність наявної інфраструктури медичної та соціальної допомоги темпам поширення епідемії.

За матеріалами Прес-служби МОЗ www.moz.gov.ua

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль