MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Львові постане меморіал жертвам окупаційних режимів

21.02.2008    джерело: www.cdvr.org.ua, www.upa.in.ua

Олексій Побурко про панахиду на території колишньої в’язниці «на Лонцького»: «Цей захід є одним із маленьких, але впевнених кроків до створення меморіалу.

Сьогодні, на виконання Указу Президента України «Про заходи у зв’язку із 70-річчям Великого терору», за ініціативою Управління СБУ у Львівській області, на території колишньої в’язниці «на Лонцького» (вул. С.Бандери, 1) відбулась екуменічна панахида. На ній були представники духовенства усіх конфесій, громадськості, Львівської міської ради, керівництва області та СБУ. Перед присутніми виступили Мирослав Сеник, голова Львівської облради, Виконувач обов’язків голови ЛОДА Валерій П’ятак, начальник Управління СБУ у Львівській області Анатолій Матіос, Директор департаменту гуманітарної політики ЛМР Олексій Побурко, радник Голови Служби Безпеки України, співробітник Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

«Те, що тут відбулося це жахливо. Тюрма приховує ще багато невідомого. Надписи, які ми прочитали на горищі тюрми, вражають. Тут чути запах крові», - зазначив Анатолій Матіос.

Вперше відкрито для публічного огляду будівлю в’язниці з демонстрацією приміщень, в яких утримувались в’язні. Духовні особи освятили камери, до яких були запроторені чисельні покоління українців, а також євреїв, поляків та представників інших народів. Колишні в’язні цієї тюрми, вже літні люди, переповідали спогади про своє перебування в сумнозвісній катівні «на Лонцького». В тюремних коридорах науковцями із Центру досліджень визвольного руху були підготовані тематичні виставки про людей, котрі були закатовані на території в’язниці та про Український Визвольний Рух 20-50-х років ХХ століття, а також експонувались оригінальні документи із архівів СБУ.

Як сказав Олексій Побурко, Директор департаменту гуманітарної політики ЛМР: «Цей захід є одним із маленьких, але впевнених кроків до створення меморіалу. Ми створимо музей, який буде важливим чинником патріотичного виховання молоді і сюди люди будуть йти з охотою, для того щоб почерпнути свою історію».

Радник Голови Служби Безпеки України та співробітник Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович також зазначив: «Важливим є те, що тут постане меморіал жертвам окупаційних режимів. Сьогоднішня подія є свідченням незворотності цієї справи. Дуже знаковим є те, що створення меморіалу є результатом співпраці кількох гілок влади та львівської громадськості, яка першою це започаткувала і активізувала, зокрема відомих громадських діячів Ярослава Дашкевича, Ірини Калинець, Віри Лясковської. Саме це є запорукою того, що такий меморіал буде першим в Україні і не останнім. Думаю, що вже незабаром буде ціла мережа таких комплексів по Україні».

Прес-центр ЦДВР

21-02-2008

 Поділитися