пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
21.02.2008
джерело: www.imi.org.ua

В.Теличенко: є лише лінива імітація розслідування щодо замовників у справі Гонгадзе

   

Суд у справі Гонгадзе виходить на фінішну пряму. Але засідання часто переносять через хворобу підсудного Миколи Протасова. Сьогоднішнє засідання теж тривало недовго. У обвинуваченого знову з’явились проблеми зі здоров’ям.

Валентина Теличенко, представниця Мирослави Гонгадзе в суді, виголосила свою промову у дебатах, потім була промова захисника. Далі, за словами пані Теличенко, «піднявся Протасов і заявив, що почуває себе настільки погано, що більше не може перебувати на судовому засіданні. Тому судді нічого не залишалось, окрім як припинити засідання. Наступне засідання призначене на 3 березня.

На вашу думку, цю справу затягує саме Протасов, який весь час хворіє, чи є якесь глобальніше зацікавлення?

Протасов сам зробив цю заяву. Я не лікар, щоб сказати, перебільшує він чи ні. Але вибору у нас немає. Каже, що не може – треба робити перерву.

Ви вимагали більшого строку ув’язнення для підсудних?

Для Протасова я погодилась з державним обвинуваченням і більше не вимагала: 14 років – достатньо великий термін. Адже є ще замовники, які винні більше, відповідно, максимальну міру покарання слід приберегти для замовників. Що стосується Костенка- ми йому вимагали мінімальну міру покарання і в сумі виходили на 8,5 років. Поповичу ми просили 10 років.

Коли ви чекаєте за завершення цієї справи?

Я сподіваюсь, що 3 березня з Протасовим все буде гаразд і ми працюватимемо. Решта справи не повинна зайняти багато часу: залишилось вислухати виступи в дебатах підсудних, репліки, останнє слово підсудних, і тоді суд іде до нарадчої кімнати. Скільки це буде часу – ніхто не може сказати.

Наразі завершується процес над виконавцями, а чи просувається слідство щодо замовників?

Слідство щодо замовників лишається заблокованим, ніхто його зараз не проводить. Де-юре воно нібито триває, але фактично є тільки лінива імітація Генеральної прокуратури, що, мовляв, іде розслідування. Крім лінивої інтерпретації я не бачу жодних дій.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X




забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль