пошук  
версія для друку
25.02.2008

Російські Інтернет-видання перетворяться на ЗМІ

   

У Раді Федерації готують поправки до Закону «Про засоби масової інформації», які регламентують діяльність Інтернет-видань Російської Федерації.

«Думаю, що ключовою поправкою до закону має стати положення про обов’язковість реєстрації Інтернет-сайтів з аудиторією не менше 1000 відвідувань в день. Це відповідає статті 12 Закону «Про засоби масової інформації», в якій передбачена обов’язкова реєстрація друкованих ЗМІ з тиражем 1000 примірників і вище», – сказав один з ініціаторів поправок заступник голови об’єднаної комісії національної політики та взаємовідносин держави та релігійних об’єднань при Раді Федерації Володимир Слуцкер.

За його словами «статус ЗМІ можуть також отримати мережеві видання з аудиторією менше 1000, на добровільних засадах».

«Таким чином, офіційна реєстрація мережевих ЗМІ, з одного боку, змушує Інтернет-видання грати за цивілізованими правилами, а з іншого – є свідченням того, що видання не публікує «сливи», – зазначив Слуцкер.

«Сьогодні стаття 57 звільняє ЗМІ від відповідальності за публікацію наклепницьких та недостовірних даних, якщо ці дані «є дослівним відтворенням повідомлень та матеріалів, поширеним іншим засобом масової інформації. Це положення відкриває прогалину в законодавстві недобросовісним журналістам та виданням, які можуть передрукувати будь-яку дезінформацію з Інтернету і не нести за це ніякої відповідальності», – додав Слуцкер.

В зв’язку з цим, він пропонує в якості конкретної поправки до цієї статті внести уточнення, яке дозволятиме ЗМІ посилатися на інформацію тільки зареєстрованих ЗМІ.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль