пошук  
версія для друку
03.03.2008
джерело: www.newsru.ua

Акції незгодних у Росії: у Пітері вдаліше, аніж в Москві

   

Кілька десятків осіб затримано під час опозиційної акції "Марш незгодних", яку хотіли провести в Москві, в районі Чистих Прудів. Було затримано понад 50 осіб, зокрема, лідерів СПС і "За права людини" Микиту Білих та Льва Пономарьова. Район Чистих прудів оточено співробітниками ОМОНу і міліції, повідомляє "Эхо Москвы".

Пізніше організатори "Маршу" повідомили, що Білих і Пономарьов були відпущені. Втім, згодом інформація не підтвердилася.

Деяких учасників "Маршу незгодних" затримували просто за неправильний перехід вулиці. Згідно цієї інформації, затриманих таким чином було всього семеро.

Акція, початок якої було заплановано на 17:00 (16:00 - за Києвом), фактично завершилася до 17:45 (16:45 -за Києвом).

Проте, близько 10 активістів дійшли до будівлі адміністрації президента в Москві, повідомив член виконкому "Іншої Росії" Олександр Аверін. Опозиціонери прикріпили до дверей адміністрації ультиматум з вимогою до "наступника" Дмитра Медведєва відмовитися від поста президента.

У Петербурзі акція, судячи з усього, виявилася вдалішою.

У північній столиці РФ у будівлі концертного залу "Октябрьский" зібралися понад 2 тисяч учасників "Маршу незгодних". У маніфестації вперше брав участь лідер ДДТ Юрій Шевчук, а крім нього - лідер пітерської культової групи "Телевізор" Михайло Борзикін. До "незгодних" долучився і адвокат Михайла Ходорковського Юрій Шмідт.

На цю акцію прибули і лідери "Іншої Росії" Едуард Лимонов і Гаррі Каспаров, повідомляє NEWSru.com.

На відміну від Москви, пітерським опозиціонерам все ж-таки вдалося провести ходу. Міліції цього разу менше, ніж "незгодних" - співробітники правопорядку йшли попереду і позаду колони маніфестантів. "Незгодні" ж скандували гасла: "Вся влада - народу", "Медведа у Погрузку" і "Лжедмітрій, геть з Кремля", "Геть Царя!", "Революція!". Потім почався мітинг, який закінчився концертом.

Як пише "Фонтанка", серед учасників акції міліція шукала молодих людей з чорними пакетами, в яких можуть бути повітряні кулі. Імовірно, це можуть бути провокатори (наприклад, вони можуть надувати кульки і лускати їх, аби вийшли звуки вибухів).

Юрій Шевчук разом з іншими лідерами виступав на мітингу: він заявив, що свобода для нього надусе. "І це привело мене сюди з вами, мої дорогі" - проголосив лідер ДДТ.

У музиканта Шевчука є свої приводи для "незгоди". Найгучніший конфлікт Шевчука з владою вибухнув 2003 року під час підготовки 300-ліття Санкт-Петербургу. Тоді міська адміністрація спочатку замовила ДДТ організацію рок-фестівалю, присвяченого ювілею, а потім заборонила проводити концерт. Тоді лідер групи ДДТ зробив у пресі заяву: "Скоро нам почнуть говорити, що нам можна співати, а що - не можна, і ми всі з вами співатимемо марші" і "чиновники всього бояться".

В альбомі Шевчука "Єдіночество" звучать такі крамольні слова: "Путин идет по стране, а мы, как и ральше в ... ".

До речі, колега Шевчука - Андрій Макаревич - минулої ночі взяв участь у концерті на Васильєвському узвозі на честь вдалих виборів.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори