пошук  
версія для друку
09.04.2008
джерело: maidan.org.ua

Омбудсмен не зобов‘язаний інформувати про свою діяльність?

   

У лютому 2008 року представники десяти громадських організацій звернулися до омбудсмена із запитами, у яких просили надати письмову інформацію про діяльність Уповноваженого з прав людини за 2006 – 2007 роки (кількість звернень громадян, кількість відкритих проваджень, кількість актів реагування на порушення прав людини ін.. ) та копії річних звітів, яких немає на сайті Уповноваженого.

У квітні представники громадськості почали отримувати відповіді Секретаріату на свої запити. Усі вони були однотипними і зводилися до нагадування про заборону втручання у діяльність омбудсмена та до того, що омбудсмен не зобов‘язаний надавати запитувачам інформацію про свою діяльність. При цьому, завідувач відділу «Х» Секретаріату Уповноваженого п. Логунов, який підписав відповіді на запити, посилався на ст. 37 Закону України «Про інформацію» та ст. 20 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради з прав людини». А ще, він стверджував, що згідно ст.2 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради з прав людини», питання порушені у зверненнях, не потребують застосування актів реагування Уповноваженого з прав людини.

Прикро, що у Секретаріаті омбудсмена відділи очолюють люди, які або не можуть відрізнити інформаційний запит від звернення, або умисно маніпулюють законом.

Нагадуємо, що згідно ст. 30 Закону України «Про інформацію», відомості стосовно стану справ із правами і свободами людини і громадянина, а також фактів їх порушень не належать до конфіденційної інформації і органи влади, їх посадові особи зобов’язані надавати інформацію, що стосується їх діяльності, письмово, усно, по телефону чи використовуючи публічні виступи своїх посадових осіб.

Ми направляємо повторний інформаційний запит до омбудсмена щодо його діяльність і сподіваємося на цей раз отримати відповідь адекватну вимогам закону. У разі повторного отримання відписок, нам доведеться вжити більш радикальних заходів.

09-04-2008

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль