пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
16.04.2008
Кримінально-виконавча система
джерело: www.imi.org.ua

Верховна Рада гуманізувала систему виконання покарань.

   

За прийняття в другому читанні в цілому законопроекту Про внесення змін у Карний і Кримінально-процесуальний кодекси щодо гуманізації кримінальної відповідальності проголосували 238 депутатів при необхідних 226.
Закон передбачає надання судам більш широкої можливості винесення індивідуального покарання з урахуванням обставин конкретного злочину, пом’якшення покарання неповнолітнім, зниження кількості злочинів, за які передбачено кримінальну відповідальність і розширення альтернативних видів покарання за злочини, здійснені за обтяжувальних обставин.
Зокрема, закон передбачає розширення можливостей звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з каяттям або примиренням винного з потерпілим у випадку здійснення ним злочинів з необережності.
Також закон розширює кількість видів покарань, альтернативних позбавленню волі, які будуть застосовуватися судами, і доповнює кількість обставин, які пом’якшують покарання.
Як повідомляється, цей законопроект розробило Міністерство юстиції, його схвалив урядовий комітет з питань правової політики й оборони.
Гуманізація системи виконання покарань є одним із зобов’язань України перед Радою Європи.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль