пошук  
версія для друку
21.05.2008
джерело: www.civicua.org

Міністерство юстиції пропонує надати право НУО та ЗМІ проводити експертизу діяльності органів виконавчої влади

   

Міністерство юстиції виносить на громадське обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України, якою затверджується Положення про проведення громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади та їх посадових осіб. Проект постанови передбачає право інститутів громадянського суспільства ініціювати та проводити експертизу діяльності виконавчої влади.

Предметом громадської експертизи можуть бути: проекти актів з питань, що стосуються дотримання прав і свобод людини і громадянина; виконання відповідними органами виконавчої влади та їх посадовими особами законодавства України; виконання державних та місцевих програм, що фінансуються за рахунок бюджетних коштів; діяльність посадових осіб органів виконавчої влади щодо виконання ними своїх посадових обов’язків; інша діяльність органів виконавчої влади, пов’язана із виконанням функцій держави.

Передбачається, що таке право буде надане політичним партіям, які не представлені на момент проведення громадської експертизи у Верховній Раді України, громадським організаціям, професійним та творчим спілкам, організаціям роботодавців, благодійним організаціям, релігійним організаціям, недержавним засобам масової інформації, іншим непідприємницьким товариствам і установам.

Як пояснив Міністр юстиції, проект постанови розроблено на виконання пункту 4 статті 5 Указу Президента України від 15 вересня 2005 року № 1276 "Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики" з метою створення належних умов для проведення громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади.

Проект виставлено для надання зауважень та пропозицій на сайті Міністерства юстиції (www.minjust.gov.ua). Обговорення триватиме до червня 2008 року. Пропозиції приймаються на електронну адресу [email protected]Джерело : Міністерство юстиції України

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль