пошук  
версія для друку
24.06.2008
джерело: www.telekritika.ua

Черновецький – джинсовий «рекордсмен» травня

   

Серед телеканалів «лідером» став ICTV, найбільше підозрілих новин начитала Олена Фроляк. Підсумки моніторингу «Не продаємося!».

Леонід Черноівецький та його блок найчастіше фігурують у матеріалах, які були зроблені з порушеннями стандартів актуальності, значущості та збалансованості, але показані в основних випусках новин загальнонаціональних телеканалів протягом травня.

Такими є висновки 4 незалежних експертів: Наталії Лигачової («Телекритика»), Вікторії Сюмар (Інститут масової інформації), Тараса Шевченка («Інститут медіа-права») та Віталія Максимова («Дело»).

Експерти дійшли цих висновків за результатами моніторингу теленовин, що його проводить журналістська ініціатива «Не продаємося!», метою якої є викорінення замовних матеріалів на телебаченні.

З 66 матеріалів, де експерти одноголосно зафіксували явні порушення стандартів, 41 був показаний в інтересах Леоніда Черновецького та його соратників.

У чиїх інтересах показано матеріал*

Скільки було показано

Леонід Черновецький та його блок

41

Віктор Пилипишин та Народна партія

13

Олександр Турчинов та БЮТ

12

Віталій Кличко та його блок

9

Олександр Пабат та ГАК

8

Олег Тягнибок та "Свобода"

7

Василь Горбаль та Партія регіонів

6

Микола Катеринчук та його блок

6

Людмила Супрун та НДП

5

Олександр Омельченко та його блок

4

Юрій Луценко та НУ-НС

1

Аграрна партія

1

СДПУ(о)

1

Борис Тарасюк

1

Валентина Семенюк-Самсоненко

1

Всеукраїнська козацька партія

1

Венко

2

ЗАлК

1

Виробники алкоголю

1

 *Розшифровки усіх матеріалів Ви зможете прочитати тут.

«Кількість замовників набагато більше кількості сумнівних сюжетів через те, що деякі канали, зокрема ICTV, показували так звані калейдоскопи, у яких прес-реліз від одного кандидата змінювався прес-релізом від іншого. Усі без винятку політики на київських виборах були тіньовими покупцями новин», - зауважила Сюмар.

Найбільше сумнівних матеріалів було показано у «Фактах» на ICTV.

Новини

Кількість сумнівних матеріалів

Факти на ICTV о 18:45

23

Репортер на Новому о 19:00

21

Підсумки на Ері о 23:00

19

Подробности на Інтері о 20:00

2

Вчасно на НТН о 19:00

1

События на Україні о 20:00

0

ТСН на 1+1 о 19:30

0

Новини на Першому національному о 21:00

0

Час: важливо на 5 каналі о 21:20

0

Вікна на СТБ о 22:00

0

66

«До цих цифр треба ще додати замовчування інформації за гроші кандидатів. Телеканали маскують замовні матеріали, намагаються використовувати більш витончені технології впливу, але суті це не міняє – телебачення не дало виборцям інформацію про вибори», - сказав Максимов.

Серед ведучих найбільше сумнівних матеріалів подала до ефіру Олена Фроляк з ICTV.

Ведучі

Кількість сумнівних матеріалів

Олена Фроляк

14

Володимир Павлюк

12

Руслан Поліщук

10

Інна Шевченко

9

Марина Мазурак

9

Катерина Нестеренко

9

Руслан Сенічкін

2

Євген Міхін

1

66

«Згода багатьох ведучих із місяця в місяць начитувати замовні сюжети – це наша поразка. Ми змогли привернути увагу до корупції на телебаченні, але не змогли переконати колег-журналістів, що вони можуть і мають покласти цій корупції край. «Не продаємося!» потребує нових ідей щодо того, як наблизити цю мету», - заявив організатор ініціативи Єгор Соболєв.

Тележурналісти, які робили моніторинг замовних матеріалів зсередини телеканалів, вирішили передати його «Телекритиці» та Інституту масової інформації. Експерти цих організацій не лише констатуватимуть наявність сумнівних матеріалів і називатимуть ведучих і телеканали, на яких вони вийшли, але й питатимуть випускові групи телеканалів, чому така інформація була подана до ефіру.

«І ми плануємо розширити моніторинг. Зокрема, звернути увагу на матеріали, які виходять після новин або у інших програмах», - зауважила Лигачова.

«Журналістика не має іншого виходу, крім як очистися сама. За журналістів це не зроблять ані закони, ані тим більше політики, що їх ухвалюють», - додав Шевченко.

Кампанія проти замовних матеріалів «Не продаємося!» стартувала у листопаді 2007 року, коли кілька десятків телеведучих, редакторів та кореспондентів телеканалів зобов’язалися не подавати такі матеріали до ефіру.«Не продаємося!» запровадила щоденний моніторинг основних випусків новин 10 загальнонаціональних каналів. Метою моніторингу є виявлення замовних матеріалів та оприлюднення інформації про замовників та виконавців.

Журналістська ініціатива «Не продаємося!».

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори