пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
02.07.2008
Свобода мирних зібрань
джерело: www.zik.com.ua

Знову заборонили мітинг на підставі указу СРСР

   

27 червня, Ужгородський міськрайонний суд прийняв рішення тимчасово (до 31 серпня цього року) заборонити проведення мітингів і пікетів на майдані перед будівлею Закарпатської облдержадміністрації..

Суд виніс рішення задовольнити позов прокурора міста Олександра Стратюка, який просив встановити обмеження щодо реалізації права на проведення масових заходів в Ужгороді. Прокурор у позовній заяві посилається на Указ президії Верховної Ради СРСР від 28.07.1988 року («Про порядок організації проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій СРСР»).

Як повідомила ЗІКу прес-секретар прокуратури області Вікторія Попович, прокурор Стратюк звернувся з таким позовом до суду на прохання Закарпатської облдержадміністрації, керівники якої поскаржилися, що наметове містечко заважає роботі чиновників.

Довідка ЗІКу.

4 червня перед будівлею Закарпатської облдержадміністрації розпочався мітинг правозахисного об’єднання пенсіонерів «Астрея», які виступають проти бездіяльності правоохоронних органів, повідомила голова об’єднання Наталія Устименко.

Пенсіонери розмістили перед ОДА палатки та плакати із гаслами «Кумів Балоги на нари», «Балога, поверни народу вкрадені землі» та «Вимагаємо відставки керівників криміналізованих правоохоронних структур». Кожен з учасників мітингу має власні претензії до правоохоронців – у одного відібрали державний акт на землю, іншого побив працівник міліції, не розслідують вбивство родича тощо. «Астрея» об’єднує близько 100 ображених правоохоронцями закарпатців. Учасники акції ночували в наметах до сьогоднішнього дня.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль