пошук  
версія для друку
12.07.2008
джерело: www.civicua.org

Мистецька реконструкція: Калашніков має сісти!

   

11 липня 2008 року, о 13. 00, під стінами Верховної Ради /на Маріїнській площі, біля І під’їзду будівлі „під куполом”/ відбудеться мистецька реконструкція „Калашніков має сісти!”. Київські журналісти відтворили сцену нападу на знімальну групу СТБ з боку „не встановлених осіб” на чолі з депутатом Олегом Калашніковим.

Таким чином журналістська спільнота вирішили відзначити другу річницю побиття репортера і оператора знімальної групи СТБ – Маргарити Ситник та Володимира Новосада – і висловити публічний протест проти закриття кримінальної справи. Акція пройшла під гаслом „Калашников має сісти!”

Нагадаємо, що інцидент між журналістами і політиками стався 12 липня 2006 року. Маргариті Ситник завадили відзняти сюжет, відібравши касету з відео, а Володимиру Ново саду зламали телекамеру, завдавши побоїв, що призвели до струсу мозку.

13 липня 2006 року понад тисячу журналістів виступили з відкритим листом до влади, в якому вимагали покарати винних у нападі на колег.

14 липня 2006 року прокурор Печерського району м. Києва Т.М. Філатова за фактом нападу порушила кримінальну справу за ст. 171 ч. 1 Кримінального кодексу України.

10 квітня 2008 року слідчий прокуратури міста Києва Баляниця А.М. закрив кримінальну справу „за відсутністю складу злочину”.

20 травня 2008 року, коли стало відомо про закриття справи, журналісти вимагали від Генерального прокурора Укроїни Олександра Медведика публічного звіту у справі побиття СТБ. До сьогодні відповідь Генеральної прокуратури не відома.

Вимоги журналістів такі:

1.  Генеральний прокурор має публічно прозвітувати про розслідування кримінальної справи, порушеної за фактом побиття знімальної групи СТБ.
2.  Справа має дійти до суду.
3.  Учасники побиття, зокрема й колишній народний депутат від „Партії регіонів” Олег Калашников, мають опинитися на лаві підсудних.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори