пошук  
версія для друку
15.07.2008
джерело: www.imi.org.ua

ІМІ вважає припровадження Сергія Лещенка до Генпрокуратури неадекватними заходами

   

Інститут масової інформації висловлює стурбованість діями Генпрокуратури стосовно примусового припровадження журналіста «Української правди» Сергія Лещенка для допиту у справі про отруєння Віктора Ющенка.

«Такі дії стосовно журналіста видаються неадекватними у даній ситуації, оскільки він (Сергій Лещенко) не може бути надто важливим свідком у цій справі», – зазначила директор ІМІ Вікторія Сюмар, повідомляє «Українська правда».

«Оскільки дії відбуваються стосовно відомого журналіста, який є автором численних журналістських розслідувань, в тому числі розслідувань щодо сина президента та отруєння президента, то в даному випадку ми можемо говорити про здійснення тиску на цього журналіста особисто та видання, яке він представляє», – додала вона.

Також ІМІ висловлює стурбованість стосовно того, що «в Україну знову повертається практика силового затримання журналістів, яка фактично зникла після 2004 року».

У свою чергу, юрист Валентина Теличенко, що представляла в суді інтереси вдови загиблого журналіста Георгія Ґонґадзе, вважає дії Генпрокуратури неадекватними.

«Атмосфера в Генеральній прокуратурі надзвичайно нездорова. Головна мета тих, хто там керує, – вислужитися перед начальником. Нічого спільного з завданнями прокуратури, які визначені в Конституції, це не має», – зауважила юрист.

«Я особисто не бачу потреби допитувати в якості свідка журналіста Лещенка, адже все, що він вважав важливим, він включив у текст інтерв’ю. Якщо слідчого зацікавило щось у тому тексті – допитувати слід Давида Жванію, КПК України прямо вказує на обов’язковість допиту Жванії. Але залишаю за слідчим право вирішувати, чи є потреба допитати журналіста», – додала вона.

«КПК передбачає застосування приводу лише в разі неявки без поважної причини. Наскільки мені відомо, керівництво "УП" офіційно письмово повідомило слідчого про причини неявки на допит журналіста Лещенка у п’ятницю-суботу. Тож у чому була проблема?» - здивувалася вона.

Крім того, раніше «рішучий протест» Генпрокуратурі висловив член фракції БЮТ та комітету ВР з питань свободи слова та інформації Віктор Уколов. На його думку, ГПУ перевищила свої повноваження.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль