пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
24.09.2008
Свобода вираження поглядів
джерело: www.telekritika.ua

Суд відхилив вимогу матеріальної компенсації у справі за позовом до «Бліц-інформу» та Максима Біроваша

   

Апеляційний суд Києва на засіданні 24 вересня частково змінив рішення Деснянського районного суду за позовом голови консультаційної ради Консорціуму «ЄДАПС» Юрія Сидоренка до ЗАТ «Бліц-інформ», редакції газети «Бізнес» та журналіста цього видання Максима Біроваша. Про це «Телекритику» повідомив представник Максима Біроваша Олександр Бурмагін.

Зокрема, суд повністю відмовив позивачу у задоволенні його вимог щодо компенсації моральної шкоди. Йдеться про стягнення 22 мільйонів гривень із ЗАТ «Бліц-інформ», 5 тисяч гривень із Максима Біроваша і 5 тисяч гривень із Сергія Кобишева, в минулому редактора газети «Бізнес». Водночас суд залишив у силі частину рішення Деснянського райсуду щодо спростування та заборони використання фотографії позивача. Також суд стягнув із позивача судові витрати у зв’язку з поданням «Бліц-інформом» апеляційної скарги у сумі 1 мільйон 250 тисяч гривень.

 «Після того, як буде оприлюднено повний текст судового рішення, зокрема його мотивувальну частину, будемо визначатися, чи подавати касаційну скаргу щодо тієї частини рішення, яку суд залишив у силі», – прокоментував «ТК» рішення суду Олександр Бурмагін. Він зауважив, що журналіст і ЗМІ діяли абсолютно добросовісно і проводили журналістське розслідування на підставі документів.

Нагадаємо, що своє рішення Деснянський районний суд ухвалив 23 травня 2008 року. В листопаді 2007 року Юрій Сидоренко подав позов до «Бліц-Інформу» на суму 46 млн грн., а також сплатив держмито у розмірі 4,6 млн грн.

Максим Біроваш на сторінках газети «Бізнес» публікував своє журналістське розслідування, яке стосувалося проблем паспортної системи України.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль