пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200826
02.10.2008

Комітет свободи слова звернеться до Генпрокуратури, Президента і Верховної Ради щодо можливих «темників»

   

Члени Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації на засіданні 1 жовтня розглянули ситуацію, яка склалася довкола газети «Молодь Черкащини». Нагадаємо, що колектив газети опинився на вулиці нібито після продажу видання.

Напередодні засідання комітету на адресу народних депутатів надійшов лист за підписом 10 членів трудового колективу редакції газети «Молодь Черкащини», у якому викладені факти цензури і тиску на журналістів з боку голови Черкаської обласної державної адміністрації Олександра Черевка.

На підтвердження своїх слів про тиск колишні співробітники газети навели лист, адресований 23 вересня головним управлінням з питань внутрішньої політики Черкаської ОДА головам райдержадміністрацій і міським головам, у якому пропонуються «матеріали для термінового розміщення в комунальному друкованому виданні». У додатку до цього листа – фотографія голови Секретаріату Віктора Балоги, стаття з критикою на адресу БЮТ із заголовком-цитатою Віктора Балоги авторства прес-служби Президента України, а також відкритий лист Левкові Лук’яненку за підписом «З огидою, С. Хмара».

Крім «розміщення матеріалів», головне управління з питань внутрішньої політики Черкаської ОДА начебто вимагає від комунальних газет регулярного надання повних версій видань щодня до 10 години ранку «для щоденного моніторингу».

Депутати-члени комітету одностайно визнали наведені факти тиском на журналістів і прийняли рішення:

– звернутися до Генеральної прокуратури України з проханням перевірити факти переслідування журналістів і розповсюдження темників та відкрити кримінальну справу;

– звернутися з відкритим листом до Президента України з вимогою дати публічну оцінку ситуації та відсторонити голову Черкаської ОДА до з’ясування всіх обставин;

– зробити офіційну заяву на засіданні Верховної Ради 2 жовтня і підготувати проект постанови парламенту з цього питання.

За матеріалами «Телекритики»

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори