пошук  
версія для друку
08.10.2008
джерело: www.zaxid.net

До кінця жовтня вийде друком 19 томів Національної книги пам’яті

   

Під головуванням віце-прем‘єр-міністра України Івана Васюника пройшло засідання організаційного комітету з підготовки до відзначення 75-х роковин Голодомору в Україні. На початку засідання віце-прем‘єр відзначив, що протягом 2007-2008 років органам виконавчої влади в центрі і регіонах вдалося зробити прорив у розкритті теми Голодомору та в підготовці до гідного відзначення скорботної дати, - повідомили ZAXID.NET в прес-службі віце-прем’єр міністра.

За словами І.Васюника, робота проведена масштабна. Зібрано близько 200 тисяч свідчень очевидців. На завершальному етапі підготовка 17 обласних, київського міського та збірного всеукраїнського томів Національної книги пам’яті. "До кінця жовтня всі томи мають вийти друком, а презентація проекту планується на 21 листопада", - повідомив Іван Васюник.

„На сьогодні в Україні проживає чотириста тисяч літніх людей, яким за вісімдесят і які пережили Голодомор. Це люди, які є очевидцями тогочасних подій. Тому 200 тисяч зібраних свідчень, за одною міркою, є достатнім, а за іншою - кожен день життя такої літньої людини є для нас безцінним,” - наголосив віце-прем‘єр. Він закликав дослідників не припиняти збір свідчень, адже Національна книга пам’яті буде доповнюватися і оновлюватися новими даними й надалі.

Також урядовець наголосив на необхідності чітко спланованих і скоординованих дій органів влади усіх рівнів у період підготовки до меморіальних заходів та під час їх проведення 21-22 листопада. У програмі заходів - відкриття першої черги Меморіального комплексу пам‘яті Голодоморів України, поминальний молебень, акція „33 хвилини”, загальноукраїнська хвилина мовчання, урок пам‘яті в усіх школах, трансляція документальних фільмів, погашення пам’ятної поштової марки.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори