пошук  
версія для друку
16.10.2008
джерело: www.scourt.gov.ua

Звернення Голови ВСУ до Президента щодо необхідності скасування Указу про ліквідацію адмінсуду

   

15 жовтня 2008 року Голова Верховного Суду України звернувся до Президента України з листом щодо необхідності скасування Указу Президента України від 13 жовтня 2008 року № 922/2008, яким було ліквідовано окружний адміністративний суд міста Києва та утворено Центральний і Лівобережний окружні адміністративні суди міста Києва.

У листі вказується на грубі порушення порядку ліквідації та утворення судів, встановленого Конституцією України та законами України.

Так, відповідно до пункту 23 статті 106 Конституції України Президент України утворює суди у визначеному законом порядку. Згідно з частиною першою статті 20 Закону України “Про судоустрій України” суди загальної юрисдикції утворюються і ліквідуються Президентом України відповідно до цього Закону за поданням Міністра юстиції України, погодженим з Головою Верховного Суду України або головою відповідного вищого спеціалізованого суду.

До Голови Верховного Суду України подання Міністра юстиції України щодо утворення та ліквідації зазначених вище судів на погодження не надходило і відповідно не могло бути погоджено.

За повідомленням Голови Вищого адміністративного суду України Пасенюка О.М. (лист від 15 жовтня 2008 року № 1720/18/13-08), зазначене подання Міністра юстиції України ним також не погоджувалося.

Крім того, відповідно до частини третьої статті 20 Закону України “Про судоустрій України” підставами для утворення чи ліквідації суду є зміна адміністративно-територіального устрою, передислокація військ або реорганізація Збройних Сил України, зміна визначеної цим Законом системи судів, а також інші підстави, передбачені законом.

Як зазначає Голова Верховного Суду України, на момент видання Указу Президента України № 922/2008 жодної з підстав, передбачених частиною третьою статті 20 Закону України "Про судоустрій України", не існувало.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль