пошук  
версія для друку
18.10.2008

Чому Україна отримала катастрофічні наслідки липневого паводку 2008 року (Прес-реліз)

   

Голова Національного екологічного центру України (НЕЦУ) Ігор Сіренко та голова ЕГО "Зелений Світ" Олександр Степаненко представили Позицію Робочої групи щодо причин та наслідків катастрофічного паводку у басейні Дністра та гірських приток Дунаю 23 - 27 липня 2008 року, та щодо дій органів влади, які повинні бути спрямовані на попередження та адаптацію до стихійних явищ та дотримання прав громадян на безпечне довкілля.

Базуючись на обгрунтованих висновках українських та іноземних вчених, лідери громадських організацій вбачають поєднаний вплив кліматичних, гідрогеологічних та антропогенних чинників у виникненні паводку.

Головний висновок Позиції РГ - катастрофічні наслідки липневого паводку 2008 року та масштабні порушення права людей на екологічну безпеку зумовлені тривалим нехтування в Україні принципами сталого розвитку.

Щоб запобігти виникненню нових екологічних катастроф, Робоча Група  розробила ряд рекомендацій щодо екологізації державної політики задля зменшення ризиків, пов’язаних із зміною клімату, викладених у відкритому Зверненні до вищих посадових осіб держави "Боротьби з наслідками стихії недостатньо, на часі - подолання  її першопричин!"

Інформацію про стан дотримання екологічних та соціальних прав у районах, що постраждали від паводку, значною мірою зібрано завдяки виїздам у ці місця, що були організовані за сприяння громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у Тернополі та ЕГО "Зелений Світ".

З повним текстом Позиції Робочої групи можна ознайомитися за цим посиланням

http://climategroup.org.ua/upl/pos-pavodok08.pdf

Із Зверненням Робочої групи до Президента Ющенка В. А., Прем’єр-міністра Тимошенко Ю. В. та Голови Верховної Ради України Яценюка А. П. можна ознайомитися тут http://climategroup.org.ua/upl/zvern-pavodok08.pdf

Члени Робочої Групи співпрацюють з 2001 року  з метою реалізації права громадян на життя в безпечному навколишньому середовищі у зв’язку із загрозою глобальної зміни клімату.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Ірина Ставчук

голова Робочої групи

tel/fax +38(044)507-06-17

mob  +38(095)273-26-73

[email protected]

www.climategroup.org.ua

 

Голова ЕГО "Зелений Світ",

член Ради Робочої групи

Олександр Степаненко

[email protected]

www.greeenworld.org.ua

+380 97 752-41-22,

 

Ігор Сіренко

Голова Національного екологічного центру України

[email protected]

www.necu.org.ua

Голова ЕГО "Зелений Світ",

член Ради Робочої групи

Олександр Степаненко

[email protected]

www.greeenworld.org.ua

+380 97 752-41-22,

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль