пошук  
версія для друку
12.11.2008
джерело: www.unian.net

У Голодомор 1932-1933 років Україна втратила 3,2 мільйонів осіб

   

Демографічні втрати від Голодомору 1932-1933 років в Україні становлять 3,2 млн. осіб.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив на прес-конференції у вівторок співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України Омелян РУДНИЦЬКИЙ.

“Ми змогли вийти на рівень визначення структури втрат, до нас цього не було зроблено. Одночасно було враховано регіональні втрати і етнічний аспект”, - сказав він.

За даними, які навів О.РУДНИЦЬКИЙ, за роки Голодомору в містах загинуло 940 тис. працездатного населення (віком від 15 до 60), 262 тис. людей похилого віку і 800 тис. дітей.

Серед сільського населення загинуло 660 тис. людей працездатного віку, 242 тис. осіб похилого віку і 594 тис. дітей.

О РУДНИЦЬКИЙ також повідомив, що за п’ять місяців 1933 року (з березня по липень) в Україні загинуло стільки ж людей, скільки померло за п’ять попередніх років.

Науковець зазначив, що найбільше українців загинуло у Київській (майже 15% населення), Харківській областях, Молдовській Автономній Республіці, що входила до складу України, а також у Вінницькій, Чернігівській, Одеській областях. Найменше українців загинуло у Донецькій області.

Працівник Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Людмила СЛЮСАР, у свою чергу, зазначила, що Голодомор значною мірою зруйнував українське село, яке зберігало традиції української родини.

“Високий шлюбний потенціал українського села був зруйнований і вже ніколи не був відновлений. Це означає, що був зруйнований потенціал дітонародження, що в майбутньому призвело до зменшення кількості населення”, - сказала Л.СЛЮСАР.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори