пошук  
версія для друку
17.11.2008
джерело: www2.dw-world.de

Справа Політковської - судять, але кого…

   

Міжнародна організація “Репортери без кордонів” піддала криці початок судового процесу в справі Ганни Політковської. На думку правозахисників, розслідування обставин убивства журналістки не можна вважати завершеним.

У заяві “Репортерів без кордонів” йдеться про те, що розслідування загибелі Ганни  Політковської не завершене належним чином. Ані замовники, ані той, хто безпосередньо, стріляв у журналістку не постали перед судом, констатують правозахисники. Під час другого слухання, що почалося в понеділок у московському окружному суді, на лаві підсудних опинилися 4 особи, серед яких офіцер ФСБ та колишній міліціонер. Останнього визнано організатором злочину. Водночас двоє мешканців Чечні проходять у справі як спільники, зауважується в заяві.

Керівництво міжнародної організації “Репортери без кордонів” схвально висловилося про рішення судді Московського окружного воєнного суду проводити процес у відкритому режимі. Застереження проти цього висловив, однак, один з підсудних. Він аргументував свою позицію тим, що в справі використовуються секретні документи. Втім, його протест відхилили. Із справи, яка розглядається в Московському окружному воєнному суді, в окреме провадження виділено справу підозрюваного в безпосередньому виконанні злочину Рустама Махмудова.

Члени родини Ганни Політковської, які вважають проведення розслідування незадовільним, вирішили позиватися на російську державу до Страсбурзького суду з прав людини за порушення статті “позбавлення життя” з Конвенції з прав людини. Про це повідомив син журналістки Ілля Політковський.

Тетяна Карпенко

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори