MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Без ярликівСамосуд на шпальтахТуга за правдоюОбмежена сила красивих слівСлід за журавлямиПолитическое заболеваниеЄКРН вважає, що Україна погано бореться з расизмомБез позитивного змістуОлесь Бузина став приводом до перевірки преси на моральність14. ВРАЗЛИВІ ГРУПИ ЯК ОБ’ЄКТ ДИСКРИМІНАЦІЇ, РАСИЗМУ, КСЕНОФОБІЇ ТА ЗЛОЧИНІВ НА ҐРУНТІ НЕНАВИСТІГромадські слухання та прес-конференція «Злочини на ґрунті ненависті в Україні» – м. ХарківПрава людини в Україні 2009–2010. XII. Захист від дискримінації, расизму та ксенофобіїПротидія кримінальним проявам расизму силами МВС України: мовою фактівЧи існує в Україні ксенофобія?Права людини в Україні - 2008. 12. Деякі аспекти права на захист від дискримінації та боротьби з расизмом і ксенофобієюЧи було вбивство Максима Чайки самообороною?Нетолерантна діяльність та організації в Україні. Результати соціологічного дослідженняЧорна діра «українського антисемітизму»Страх і ненависть в УкраїніРасизм та ксенофобія у Харкові: нові виклики

Про інших

17.11.2008    джерело: www.33channel.vinnitsa.com
В Іркутську 8 жовтня вбили шістнадцятилітню дівчину. Забили її на смерть. За червоні шнурки. Колір шкіри «підходив», до форми носу жодних претензій. Не інвалід, не мігрант, не .. та годі перераховувати … Просто не ті шнурки. Завжди знаходять, за що бити, за що убивати. Й кого (Відповідь скінхедам)

В Іркутську 8 жовтня вбили шістнадцятилітню дівчину.  Забили на смерть.  За червоні шнурки. Не належала Оля до руху «Антифа», хоча й носила червоні шнурки.  Колір шкіри «підходив», до форми носу жодних претензій.  Не інвалід, не мігрант, не .. та годі перераховувати … Просто не ті шнурки.  За рік до того вбили хлопця, який брав участь в екологічному таборі.  Не ті друзі, не ті інтереси …

Завжди знаходять, за що бити, за що убивати.  Й кого.  Гітлер знаходив – євреїв, циган, психічно хворих, інвалідів, та всіх «не тих». Збирався, до речі, після євреїв, за слов’ян братися..  Сталін теж знаходив «не тих», та ще й як!  Були серед моїх рідних «не ті», у читача, напевне, теж. 

Читала замітку «Про правильних і неправильних скінхедів».  Запам’яталась репліка Олега про те, що він знайде собі своїх в Одесі, чи десь в іншому місці. Звучить гарно. Суто теоретично, щоправда, бо я так не можу, та й ніколи не могла, хоча ніс і колір шкіри «ті», сексуальна орієнтація «та», тощо.  Але все одне чужа, й ті хлопці знають, як, власне, й знають всі, хто поділяє світ на своїх і не своїх 

А може, Олег чи хтось пояснить, навколо чого «в найскрутніші для групи моменти вони зможуть об’єднатися в одне ціле?  Навколо того, як він пише, що «Скінів і бояться, і поважають»?  Чесно не розумію.  Бояться, так – а хто не боїться групу хлопців, що може напасти на одну дівчину, чи навіть на одного міцного хлопця?  А хто ж може їх поважати

Щодо «правильних і неправильних скінів» теж маю клопоти. Точніше, не можу не погодитися із визначенням Юрія, що «Неправильні – це ті, що п’ють горілку і щось розповідають про білу расу і об’єднання з москалями».  А «правильні»?  Можна бути патріотом, а не бути скіном.  А чи може скін бути справжнім патріотом, коли є українці, які йому не «підходять» – за кольором шкіри, за релігією, за сексуальною орієнтацією?  Коли скінхеди вважають, що можна бити не «своїх», а коло «не своїх» дуже й дуже широке?  Коли святкують 20 квітня день народження нелюду? А як святкують – справжні герої! Дівчата, хлопці, навіть літні люди не «слов’янської зовнішності» часто бояться виходити з дому.

А ще одне питання.  Чи можна назвати скінхедів неформалами?  Як на мене, неформали – це люди, які не хочуть одягатися як всі, слухати ту саму нудну музику, та й думати, як всі.  А тут скінхеди одного не люблять, другого, третього не терплять за те, що вони інші, не «ті», не «наші». 

Якийсь чорний у вас світ – не тільки одяг – без кольорів, без різноманітності.  Одне насильство, а життя безмірне багатіше.

Галя Койнаш

 Поділитися