пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
10.12.2008
Права дітей
джерело: www.helsinki.org.ua

Хто виступає проти впровадження інституту Уповноваженого ВРУ з прав дитини?

   

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму рекомендує парламенту відхилити законопроект "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав дитини".

Законопроектом (реєстр. №2580), внесеним народним депутатом О.Фельдманом, пропонується запровадити інститут Уповноваженого Верховної Ради України з прав дитини, визначити його статус, порядок та організаційно-правові умови діяльності. Члени Комітету підтримують посилення контролю щодо дотримання прав дітей. Однак, на думку народних депутатів, Конституція України не передбачає можливості запровадження іншого, крім Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, інституту парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина, зокрема прав дитини.

Зверталася увага на те, що питання "організації парламентського контролю за додержанням прав людини у цій частині належить до сфери внутрішньої компетенції Уповноваженого та може вирішуватися через інститут його представників". Тому члени Комітету вважають, що законопроект може вноситися лише як проект закону про внесення змін до Конституції України.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль