пошук  
версія для друку
13.12.2008
джерело: inau.org.ua

Інтернет-асоціація України: Треба шукати тих, хто розміщує порнографію в Інтернеті, а не карати власників Infostore

   

ІнАУ виступає за цивілізовані шляхи співробітництва інтернет-провайдерів, державних органів та громадських організацій у боротьбі проти беззаконня в Інтернеті
Інтернет Асоціація України стурбована становищем, що склалася останнім часом у сфері взаємодії державних органів та учасників інтернет-ринку України у справі очищення українського сегменту Інтернету від порнографії та інших порушень в інформаційній сфері. Зокрема, йдеться про ситуацію навколо проекту Infostore.org, що викликала чималий суспільний резонанс. Проект дає можливість безкоштовно створювати веб-сторінки всім бажаючим, що є поширеною світовою практикою для аналогічних соціальних мереж. На грудень 2008 року на сайті Infostore.org було розміщено близько 1,5 млн інтернет-сторінок різних користувачів, що генерували близько 30 % всього українського інтернет-трафіку.
4 грудня цього року співробітниками МВС було вилучено близько 20 серверів, на яких зокрема був розташований програмний код Infostore.org та відповідні сторінки користувачів цієї мережі. Підставою став ордер на обшук, виданий у зв’язку з необхідністю проведення слідчих дій стосовно наявності на цьому ресурсі матеріалів порнографічного характеру.
Всі підприємства, що входять у технологічний ланцюжок формування послуг для мережі Infostore.org  (ініціатор проекту приватний підприємець Олексій Мась, хостинг-провайдер «Інтернет-Інвест» та датацентр «Воля-Кабель») не мали змоги контролювати зміст інформації, що розміщувалась користувачами автоматично за допомогою відповідного програмного забезпечення. Українське законодавство не передбачає необхідності моніторингу провайдерами своїх мереж на предмет інформаційних порушень: згідно ст. 40 (п.4) чинного Закону України «Про телекомунікації», «оператори, провайдери телекомунікацій не несуть відповідальності за зміст інформації, що передається їх мережами». В результаті співробітництва цих компаній користувачам Інтернету надавалась можливість скористатись програмним забезпеченням для самостійного створення та наповнення персональних веб-сторінок, і, таким чином, відповідальність за інформацію, що містилась на створених сайтах, згідно з законодавством України цілком лежала на користувачах. Користувачі були попереджені про неприпустимість застосовування проекту для неправомірних дій: за інформацією адміністрації Infostore.org, ліцензійна угода сервісу містила цю умову.
Інтернет Асоціації України цілком згодна з необхідністю боротьби з розповсюдженням порнографії та іншими порушеннями в інформаційній сфері і підтримує відповідні зусилля державних органів. Однак всі дії по виявленню та блокуванню таких порушень повинні відбуватися у відповідності до законодавства України та здорового глузду.
У випадку з Infostore.org відбулося зміщення акцентів з виявлення тих, хто створював та розміщував незаконну інформацію в мережі, на покарання тих, чиї програмні та технічні засоби були при цьому використані. На наше глибоке переконання, саме власники цих засобів мають бути визнані постраждалою стороною і потребують захисту держави, адже їх інструмент був протизаконно використаний в цілях, на які вони не давали дозволу. Переважна більшість адміністрацій інтернет-проектів та сервісних компаній абсолютно не зацікавлені в протиправному використанні їх програмних та апаратних засобів, так само як і значна частина аудиторії відповідних інтернет-ресурсів усвідомлює необхідність боротьби з цими порушеннями.
Ми переконані в тому, що держава у особі представників МВС в ситуації з Infostore.org має розглядати найбільші українські інтернет-компанії та провідних діячів українського Інтернету у якості союзників та партнерів у боротьбі зі злочинними проявами в мережі, а не зводити адміністрацію цього проекту до рівня підозрюваних у пособництві злочинцям, тим самими провокуючи протистояння між інтернет-спільнотою та органами Внутрішніх Справ.
Виходячи з цього, Інтернет Асоціація України звертається до Міністра Внутрішніх Справ України п. Луценка з проханням сприяння у проведенні неупередженого розслідування з цього приводу, захисту адміністрації проекту Infostore.org, постраждалої від протизаконних дій окремих користувачів, пошуку винних у порушенні чинного законодавства та відновлення функціонування ресурсу Infostore.org.
Разом з тим, Інтернет Асоціація України виступає з пропозицією запровадження комплексу заходів щодо очищення українського сегменту Інтернету від порнографії та інших порушень в інформаційній сфері. Серед них – сприяння у створенні організації громадського контролю за моральністю в Інтернеті, розробка заходів з метою інформування інтернет-користувачів про вимоги чинного законодавства, розробка кодексу інтернет-етики, участь у підготовці до Дня безпечного Інтернету. Також Інтернет Асоціація України ініціює проведення 17 грудня цього року круглого столу «Шляхи консолідації громадськості та державних органів у подоланні негативних явищ у розвитку наповнення українського сегменту Інтернету» за участі представників держави, відповідних бізнес-структур та провідних вітчизняних фахівців у сфері Інтернет.
Члени Інтернет Асоціаціі України впевнені, що спільні зусилля громадськості, учасників інтернет-ринку і держави зможуть запобігти повторенню таких випадків, як з Infostore.org, а український сегмент мережі стане безпечнішим.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори