пошук  
версія для друку
24.12.2008
джерело: human-rights.unian.net

Буковинські румуни вимагають відставки Вакарчука

   

Представники румунських національно-культурних товариств Чернівецької області направили до вищого керівництва держави звернення, в якому висловлюють протест проти схваленої урядом за основу нової мовної концепції, а також наказу міністра освіти України Івана Вакарчука, згідно з яким частина предметів у школах з навчанням мовами національних меншин має викладатися українською мовою, і вимагають відставки міністра.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на прес-конференції заявили депутат Чернівецької облради Василь Терицану та голова Румунського національно-культурного товариства імені Міхая Емінеску Аркадій Опаєць.

За словами В.Терицану, «в Україні досі не розроблено відповідні підручники та методологічні посібники, які б сприяли адаптації шкільних програм до вивчення українською». В свою чергу А.Опаєць заявив, що готовий подати у відставку з посади голови румунського товариства, оскільки до нього, як члена ради національних меншин при Президентові України «ніхто не прислухається у Києві» і він «не може захистити права Румунів Буковини».

Представники румунських товариств Буковини вважають, що проект згаданого урядового документа був підготовлений «без залучення представників мовних меншин», а також, на їхню думку, наказ міністра освіти суперечить «українському законодавству та спрямований проти національно-культурних прав національних меншин і суперечить Європейській хартії регіональних мов та мов меншин».

Водночас представники румунських товариств погоджуються з тим, що потрібно збільшувати вивчення української мови у школах, щоб діти краще знали державну мову і при вступі до вузів були в однакових умовах.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль