пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
29.12.2008
Депортовані народи
джерело: www.ukrinform.ua

Уряд розробив Концепцію державної етнонаціональної політики України

   

Законопроект про Концепцію державної етнонаціональної політики України, розроблений Урядом, було схвалено 27 на засіданні Кабінету Міністрів. Про це УКРІНФОРМу повідомили у прес-службі Кабміну.

Як зазначається, Концепція повинна стати орієнтиром для органів державної влади під час розв’язання завдань етнонаціонального розвитку та регулювання міжетнічних відносин.

Документ передбачає вдосконалення нормативно-правової бази у сфері міжнаціональних та міжрелігійних відносин, вивчення процесу етногенезу та історії переселення представників української нації та національних меншин. А також забезпечення рівності між громадянами, які належать до української нації та національних меншин і посилення відповідальності за розпалювання міжетнічної, расової та релігійної ворожнечі, йдеться в повідомленні прес-служби.

Крім того, законопроектом заплановано розроблення та виконання державних цільових і регіональних програм розселення, облаштування, соціальної адаптації та інтеграції в українське суспільство осіб, депортованих за національною ознакою, що повернулися на постійне місце проживання в Україні, в тому числі етнічних українців, яких було репресовано за ідеологічні переконання.

У Кабміні наголосили, що реалізація Концепції передбачає утвердження та функціонування державної мови в усіх сферах суспільного життя. Але, водночас, гарантується збереження та розвиток мов національних меншин і створення в місцях їх компактного проживання умов для виховання і навчання рідною мовою та для її вивчення


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль