пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
16.01.2009
Соціально-економічні права
джерело: www.telekritika.ua

Верховна Рада заборонила виселяти редакції, видавництва, книгарні та заклади культури

   

16 січня Верховна Рада ухвалила постанову «Про запровадження мораторію на виселення редакцій ЗМІ, закладів культури, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження». За неї проголосувало 414 депутатів.

 Автор документа Володимир Яворівський («Наша Україна – Народна Самооборона») під час презентації постанови зазначив, що незважаючи на те, що декілька місяців тому було хвалено закон про підтримку книговидавництва в Україні, невдовзі в країні не залишиться книгарень і підприємств книгорозповсюдження. «Таке враження, що у Києві по Хрещатику пронеслися монголо-татари. Зникли видавництво «Поезія», книгарні «Ноти», «Планета», «Медична книга». Останньою краплею стала ситуація навколо державного видавництва «Дніпро», колектив якого зараз забарикадувався в приміщенні для того, щоб їх не виселили», – зазначив Володимир Яворівський.

Оскільки проект постанови було зареєстровано тільки напередодні, під час обговорення було внесено ряд поправок. Декілька з них враховані, деякі будуть враховані при підготовці відповідного проекту закону. Зокрема до заголовку і тексту постанови введено ще слова «редакцій ЗМІ та закладів культури». Таким чином назва постанови звучить «Про запровадження мораторію на виселення редакцій ЗМІ, закладів культури, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження».

Постанова № 3617 набуває чинності з дня її опублікування.

 

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль