пошук  
версія для друку
19.01.2009

Плани запровадити в Києві плату за медпослуги зустріли критикою

   

Наміри київської мерії запровадити плату за медичні послуги в муніципальних закладах охорони здоров’я наштовхнулися на критику. Експерт з медичного права й громадського здоров’я Людмила Солоп, в інтерв’ю «Німецькій хвилі» вказала на те, що такі плани суперечать закону.

 «У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається  безоплатно» - це цитата з Конституції України. Людмила Солоп каже, що, незважаючи на те, що на практиці це право обмежене економічними можливостями країни, а саме –бюджетами,  встановлення офіційних тарифів за надання медичної допомоги є незаконним.

Днями столична влада оголосила про плани запровадити плату за аналізи, обстеження й консультації лікарів у міських медичних закладах, аби поповнити бюджет столиці. Експерт з медичного права наголошує: «Ще в 1996 році уряд затвердив перелік таких платних послуг, і це єдиний документ, що регулює платність послуг».

Солоп переконана, що пропозиції мерії щодо сплати киянами й приїжджими за кожну консультацію у лікаря в поліклініці - суперечать чинному законодавству. «Це є ніщо інше, як порушення прав людини», - заявляє юрист.

Ольга Веснянка

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль