пошук  
версія для друку
12.02.2009

Білоруський Інтернет під наглядом спецслужб

   

Фахівці стверджують, що простежити за Інтернет-листуванням в Білорусі дуже просто. Випадки, коли співробітники спецслужб шукають потенційних агентів в Інтернеті, сьогодні не рідкість. Співробітники КДБ запрошують студентів у деканати і кажуть, що простежили їхні віртуальні контакти. Вимагають співпрацювати, погрожуючи відрахуванням з вузів.
Провайдери стверджують, що в білоруських умовах стежити за віртуальними контактами нескладно. За допомогою спеціальних програм можна простежити навіть переписку через Skype.
Генеральний директор унітарного підприємства «Надійні програми», директор ради директорів TUT.BY Юрій Зіссер в інтерв’ю «Радыё Свабода» заявив, що простежити за Інтернет-контактами в Білорусі дуже просто.
«Інтернет - це сукупність особистих мереж, з’єднаних одна з одною, - говорить Юрій Зіссер. - Будь-який вихід в Інтернет, будь-який лист, будь-який запит протоколюється. У провайдерів залишаються логи, і на запит служби надають цю інформацію.
Однак на все необхідна санкція прокурора. Технічно це зробити дуже просто, особливо в білоруських умовах, коли весь трафік йде через «Белтелеком» і часто немає необхідності звертатися до приватних провайдерів.
Навіть коли поштова скринька зареєстрована на gmail.com, то в саму пошту не проникнуть, але коли ви отримуєте доступ до своєї пошти, і вона з’являється у вас на екрані, вона ж якимось чином передалася? Ось у цей момент її й прочитали».
Спецслужби використовують Інтернет для пошуку терористичних організацій або злочинців. У США, наприклад, кожен провайдер має свій канал для ФБР, у Росії для цього використовується система СОРМ. Але, на думку багатьох фахівців, спецслужби використовують Інтернет і для стеження за політичними опонентами влади.
Юрий Зіссер вважає, що нескладно вирахувати через Інтернет та місцезнаходження конкретної людини. Для цього достатньо взяти висловлювання тієї чи іншої людини на форумах, вимагати його IP-адресу, дату та час входу. Провайдер повідомить, з якого офісу або з якої квартири писав користувач.

http://www.civicua.org/news/view.html?q=1165057  За інформацією Хартия㥩

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори