пошук  
версія для друку
20.02.2009
джерело: www.newsru.ua

Мінюст пояснив, коли можливе позасудове вилучення заставного майна

   

Механізм позасудового стягнення майна, що виступає предметом застави, може бути застосований лише до іпотечних договорів, укладених після 14 січня 2009 року і тільки після внесення необхідних змін до низки законів. Про це повідомили у прес-службі Міністерства юстиції.

Мінюст нагадує, що 23 грудня 2008 року було видано роз’яснення для громадян про те, що примусове стягнення майна, яке виступає предметом застави чи іпотеки, можливе лише на підставі рішення суду.

Проте 25 грудня 2008 року Верховна Рада ухвалила зміни до закону "Про іпотеку", положення якого визначили механізм позасудового звернення стягнення на предмет іпотеки на підставі договору, зауважується у повідомленні.

Вказані зміни були внесені шляхом ухвалення закону "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва", уточнюють в міністерстві.

Після набуття чинності указаного закону 14 січня 2009 року, Мінюст був змушений відізвати своє роз’яснення, "оскільки відтепер воно суперечило новим нормам законодавства".

"При цьому, повідомлення Мінюсту носило нейтральний характер і не містило жодного іншого висновку, окрім факту відкликання роз’яснення", - наголошують у відомстві.

У зв’язку із численними запитами 18 лютого 2009 року Міністерство дало додаткове повідомлення: "Нові норми можуть бути застосовані лише до іпотечних договорів, укладених після 14 січня 2009 року".

"Крім того, для практичного застосування нового механізму позасудового звернення стягнення на предмет іпотеки необхідно внести зміни до законів "Про іпотеку", "Про нотаріат", "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень".

Як відомо, у четвер ввечері прес-секретар Юлії Тимошенко Марина Сорока заявила, що "уряд вважає некоректною заяву Мінюсту про те, що банки мають право без рішення суду вилучати майно громадян, яке знаходиться в заставі в банках, якщо вони не можуть розраховуватися за кредитними зобов’язаннями".

Нагадаємо, 17 лютого Міністерство юстиції повідомило, що банки мають повне право вилучати у клієнтів заставні квартири при невиконанні умов іпотечної угоди. Відбирати квартири банки мають намір при тривалих простроченнях по платежах - понад 90 днів, але поки не готові робити це активно - кредитній установі вигідно провести реструктуризацію боргу. Втім, рішення банку забрати квартиру в обхід суду можна оскаржити, говорять юристи.

У роз’ясненні йшлося, що "примусове вилучення предмету іпотеки (або застави) можливе тільки на підставі рішення суду". Тепер же міністерство, посилаючись на зміни в закон "Про іпотеку", внесені 14 січня законом "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі і житлового будівництва", повідомило: застереження про задоволення вимог іпотекоутримувача, яке міститься в іпотечному договорі, прирівняно за правовими наслідками до окремого договору між боржником і банком про задоволення вимог банку.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори