пошук  
версія для друку
25.02.2009

«Українська правда» отримало офіційну відповідь з Банкової

   

Інтернет-видання «Українська правда» отримало офіційну відповідь від керівника Головної служби інформаційної політики Секретаріату Президента Лариси Мудрак на запит щодо можливого втручання спецслужб у роботу «УП».

Нагадаємо, прес-секретар Президента Ірина Ванникова під час підсумкової прес-конференції Віктора Ющенка 22 грудня заявила, що найпопулярніше запитання в інтернеті «відображає інтереси російських інтернет-користувачів» (як виявилося згодом, ця заява не відповідала дійсності).

Нагадаємо, запитання було сформульоване так: «Шановний пане Презиенте, скажіть будь-ласка, скільки нам (простим людям) потрібно Вам заплатити, щоб Ви разом з усіма депутатами ВР, міністрами, урядовцями назавжди виїхали за кордон і не заважали Україні нормально розвиватися?», і набрало понад 100 тисяч голосів.

Коментуючи ситуацію, Лариса Мудрак заявила, що Секретаріат Президента замовляв спеціальне розслідування для того, щоб з’ясувати, як критичне щодо Віктора Ющенка запитання від інтернеті-аудиторії стало таким популярним.  «Нас самих зацікавило, звідки беруться такі настрої в інтернеті. Ми замовили експертизу у відповідних державних органів, і експерти повідомили – за це питання голосували переважно російські користувачі», – сказала вона, але не повідомила, які органи проводили цю «експертизу». «Українська правда» та «Кореспондент.нет» зажадали від Секретаріату Президента пояснень щодо того, звідки Президент України та його прес-секретар отримали конфіденційну інформацію про статистику голосування. Відкрите звернення, опубліковане на сайті «УП», протягом місяця залишалось без відповіді, після чого до СП було скеровано офіційний запит.

 «У вівторок до нас в офіс зайшла людина у формі – кур’єр з Банкової. Після двох підписів і двох печаток ми нарешті стали власниками відповіді керівника головної служби інформаційної політики секретаріату президента України. Зізнаємося чесно – нас спіткало розчарування. Це не відповідь, а відписка. Ми розуміємо, що більше ані президентові, ані Ірині Ванниковій, ані Ларисі Мудрак нема чого сказати нашій аудиторії», - йдеться у повідомленні «УП».

Лист можна тут прочитати.

Коментарій редакції «УП»

 «Виходячи з тексту листа, ми можемо зробити кілька висновків. Перше. І президент, і його прес-секретар користуються і здатні видати в прямому ефірі неперевірену інформацію. Друге. І президент, і його прес-секретар не можуть взяти на себе відповідальність і визнати, що були не праві. Тобто, попросту вибачитися.Третє. Ми згодні, що стосунки між ЗМІ й органами влади мають будуватися на засадах взаємної поваги і взаємної відповідальності. Однак це рух в один бік – ми відповідаємо за дані голосування на нашому сайті. Однак президент і його команда не відповідають за свої слова перед багатомільйонною аудиторією».

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори