пошук  
версія для друку
02.03.2009
джерело: www.newsru.ua

Українка судиться з польськими прикордонниками

   

Громадянка України Ірина Фріс, яка викладає у Львівському університеті імені Івана Франка польську філологію, подала до суду на дії працівників Лужицького відділу Польської прикордонної служби, які затримали її за нібито нелегальний в’їзд до Польщі, через яку вона їхала транзитом до України на початку січня цього року.

Українка звинувачує польських прикордонників у перевищенні службових повноважень, зокрема тиску на неї і неввічливій поведінці, передає УНІАН.

Зокрема, згідно з заявою, польські прикордонники не надали українці на неодноразові прохання документ, на підставі якого її затримали; погрозами примушували підписати протокол затримання, в якому вона визнає свою провину в порушенні польського кордону і відмовляється від яких-небудь претензій до прикордонної служби; протримали ніч під арештом і наступного дня у супроводі прикордонників повернули до Німеччини, не надавши ніяких документів з реадмісії.

Окрім цього, польські прикордонники надали їй неправдиву інформацію про те, що нібито їхні німецькі колеги визнали, що вона дійсно не мала права з національною німецькою візою їхати транзитом до України через польську територію і, що на їхні кошти відправлять літаком Фріс додому.

Також, як сказано в заяві, деякі з польських прикордонників відпускали непристойні жарти на її адресу і не надали можливості скласти скаргу на їхні дії безпосередньо комендантові.

Фріс перебувала в Німеччині на стипендії і поверталася 7 січня на Різдво додому. З цією ж візою (двомісячна національна німецька мультивіза) вона проїхала транзитом Австрію і Угорщину на початку грудня минулого року до України, а наприкінці грудня повернулася назад до Німеччини через Польщу.

Скаргу українки розгляне 2 березня 2009 року районний суд в місті Згожельц.

Український консул в Кракові Олег Фіногенов вважає, що справа Ірини Фріс може створити прецедент, завдяки якому українці в майбутньому зможуть ефективніше відстоювати свої права в суперечках з прикордонною службою.

За його словами, польські прикордонники щомісячно затримують десятки українців, які інформують консульство про невідповідне ставлення до них прикордонників.

Представник консульства у Кракові, яке відповідає за 5 з 16 областей Польщі, сказав, що більшість затриманих українців не оскаржать дії прикордонників, тому справа викладачки Львівського університету набула значного розголосу.

Нагадаємо, що восени 2008 року польське консульство у Львові відмовило надати візу відомому українському письменникові Тарасу Прохаську (який, до речі, за півроку до інциденту отримав польську літературну премію імені Джозефа Конрада-Коженевського), запрошеному на міжнародний форум літераторів. Після втручання замміністра закордонних справ України візу письменникові все-таки видали.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори