пошук  
версія для друку
03.03.2009
джерело: www.helsinki.org.ua

Чому МВС вилучає та знищує паспорти громадян України?

   

Коли українець виїздить за кордон на постійне місце проживання – громадянства він не втрачає. Проте його паспорт громадянина України вилучають та знищують. Адже так розпорядилося МВС.
У наказі Міністра внутрішніх справ України № 1603 від 21.12.2004.:зазначено:
«Підлягає також вилученню в таких осіб та знищенню в установленому порядку паспорт громадянина України з відміткою про зняття з реєстраційного обліку».
Але навіщо це робиться, якщо Паспорт, фактично, є єдиним документом, що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України?
Фактично, держава, дотримуючись наказів Міністра внутрішніх справ, знищивши паспорт свого громадянина, потім цей паспорт так просто не повертає. А виготовляючи новий, починає ставити умови. Вимагає реєстрації на території України. В той час, як Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» чітко каже про те, що «Реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження».
Анатолій Клєпіков виїхав на постійне місце проживання за кордон. Його паспорт було вилучено та знищено. Проте, коли він знов приїхав до України, з’ясувалося, що в отриманні найважливішого документу йому відмовляють. Порушуючи цим самим права людини.
Звернення до керівництва МВД з проханням роз’яснити в якому Законі України передбачено, що у громадянина може бути вилучений паспорт – результатів не принесли. Пояснити з цього приводу посадовці Міністерства нічого не змогли. Проте паспорт видати відмовляються! Тим самим порушуючи «Положення про паспорт громадянина України», де йдеться: «Забороняється вилучення у громадянина паспорта, крім випадків, передбачених законодавством України..» . Наказ МВС не може суперечити законодавчому акту.
Шлях поновити свої права був один – звернутися до адміністративного суду з вимогою скасувати незаконні накази Міністерства внутрішніх справ.
Чи погодиться суд з вимогою позивача? Чи визнають Накази Міністра внутрішніх справ незаконними? Про це можна буде дізнатися просто на засіданні Київського Окружного адміністративного суду 10 березня о 17 год. 40 хв. за адресою вул. Десятинна, 4/6, зал судового засідання № 4.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль