пошук  
версія для друку
18.03.2009
джерело: www.police.kharkov.ua

ПРЕС-АНОНС

   

«Круглий стіл», присвячений всеєвропейському тижню проти расизму

Учасники:

1. Євген Захаров, співголова Харківської правозахисної групи

2. Юрій Чумак, помічник Міністра внутрішніх справ України з прав людини по Харківській області

3. Денис Кобзін, директор ХМГО «Харківський інститут соціальних досліджень»

4. Валерій Задоренко, експерт соціального центру для біженців і центру консультування мігрантів ХОБФ «Соціальна служба допомоги»

На вшанування пам’яті загиблих учасників демонстрації проти апартеїду, що відбулася 21 березня 1960 року у м. Шарпевіль (Південна Африка), Генеральна Асамблея ООН проголосила 21 березня Міжнародним днем з викорення всіх форм расової дискримінації. З метою підтримки відзначення Міжнародного дня з викорення всіх форм расової дискримінації європейська правозахисна мережа UNITED, яка займається протидією расизму, націоналізму, фашизму та підтримкою мігрантів і біженців, у 2004 році ініціювала проведення з 14 до 22 березня  всеєвропейського тижня проти расизму.

В Україні до цих заходів активно залучилося Міністерство внутрішніх справ, його Управління моніторингу дотримання прав людини, правозахисні громадські організації.

Останнім часом в нашій країні почала зростати активність молодіжних неформальних об’єднань, діяльність яких спрямована на насильницькі дії на ґрунті расової та національної ворожнечі. Про це йдеться у дослідженні «Расизм та ксенофобія в Україні. Моніторинг випадків расизму та ксенофобії у Автономній Республіці Крим, Слобожанщині, Галичині у 2008 – початку 2009 р.», який підготували Харківська правозахисна група, Комітет моніторингу свободи преси в Криму та Незалежний культурологічний журнал «Ї».

Результати дослідження будуть представлені на «Круглому столі».

Запрошуються журналісти.

«Круглий стіл» відбудеться 19 березня, о 12.30 у Харківському Прес-центрі «Майдан Свободи». Адреса Прес-центру: м. Харків,  майдан Свободи, 8, 3-й поверх

 

Див. також:

В Україні активізувалися радикальні молодіжні угрупування – дослідження

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори