пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
18.03.2009
Соціально-економічні права
джерело: www.dw-world.de

ОЕСР: в Україні здійснюється найбільш непослідовна аграрна політика

   

В Україні здійснюється найбільш непослідовна політика в галузі сільського господарства серед усіх країн із перехідною економікою. Про це йдеться у звіті Організації економічної співпраці та розвитку.

За даними експертів Організації економічної співпраці та розвитку, головною умовою гарантування продовольчої безпеки в часи економічної кризи є вільна торгівля та підтримка місцевих виробників. «У такій кризовій ситуації сільське господарство може відіграти важливу роль, зменшуючи соціальне напруження», - сказав експерт ОЕСР Анджей Квєчинські.

Податки замість підтримки

За даними звіту, серед усіх країн з перехідними економіками в Україні здійснюється найбільш непослідовна політика в галузі сприяння сільськогосподарським виробникам. Ще 2003 року, йдеться у доповіді, уряд обкладав аграріїв податками замість того, щоб надавати підтримку. До того ж  протягом тривалого часу держава створювала ліпші умови для тих, хто завозив продукти з-за кордону, й обмежувала тих, хто хотів продавати українські товари за кордоном.

В України великий потенціал

Нині українське сільське господарство має  великий потенціал для того, щоб сприяти загальному розвитку економіки, а Україна могла би стати важливим постачальником на світовому ринку продовольства. Утім, постійна політична нестабільність сприяє поширенню негативних настроїв у бізнес-секторі та невпевненості у майбутньому. Усе це, йдеться у доповіді, лише погіршилося із виникненням економічної кризи в Україні.

В Україні спостерігається найбільше зростання цін на продовольство серед країн СНД, що пояснюється збільшенням світових цін, поганим врожаєм в Україні минулого літа, зростанням споживання та збільшенням бюджетних виплат. Серед негативних факторів експерти вказують також на те, що в Україні досі діє заборона на продаж землі. Хоча у меморандумі між МВФ та українським урядом від жовтня 2008 року серед іншого передбачається також створення функціонального ринку землі.

Тетяна Карпенко

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль