пошук  
версія для друку
24.03.2009 | Євген Захаров

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

   

Сьогодні з 14 до 15 Харківська правозахисна група провела пікет біля приміщення Харківської мерії на відзнаку Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом. Пікетуючі тримали в руках квітки ромашки (символ боротьби з туберкульозом в Росії з кінця ХІХ століття) і постери з надписами:

Сьогодні – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Знищення протитуберкульозних диспансерів на совісті міської влади.

Ежегодно в мире от туберкулеза умирает 3 миллиона человек

Заговорити туберкульоз не вдасться!

Дії міської влади спричинять сплеск епідемії!

Щодня 6 харків’ян захворює на туберкульоз - що далі?

Ежедневно 6 харьковчан заболевает туберкулезом - что дальше?

Туберкульоз – хвороба. Влада – діагноз

Зміст постерів визначався закриттям Міським управлінням охорони здоров’я міського протитуберкульозного стаціонару на 645 ліжок: 415 ліжок вже ліквідовано, а до 15 травня будуть ліквідовані решта 230 ліжок, загалом приблизно 38% .ліжкового фонду області і міста. Міське управління охорони здоров’я не турбує, що ліквідуються хірургічне відділення і відділення туберкульозу нервової системи, аналогів яким в інших установах міста і області просто не існує. Тепер хірургічні операції хворим на туберкульоз провести в Харківській області буде неможливо.

До пікетуючих  вийшов заступник міського голови Ігор Шурма, який намагався їх переконати в правильності дій міської влади, яка, мовляв,  не повинна фінансувати лікування хворих на туберкульоз. Кошти на це мають бути спрямовані, на його думку, з обласного бюджету. Члени ХПГ відповіли йому, що, за їхньою оцінкою, дії міської влади по ліквідації стаціонару – злочинні, бо призведуть за один-два роки до сплеску епідемії туберкульозу в місті. Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує зменшувати кількість ліжок в стаціонарі тільки за умови, коли захворюваність на туберкульоз не перевищує 20 на 100 тисяч населення, а смертність – 10 хворих на 100 тисяч населення. Епідемією вважається наявність 40 хворих на 100 тисяч населення. А в Харківській області – 73 хворих на 100 тис. населення, росте кількість бактеріовиделітелів, смертність, і, що найбільш загрозливо, смертність невиявлених хворих – тих, хто не був на обліку в протитуберкульозних закладах. За таких умов закриття міського стаціонару призведе до втрати контролю за епідемією.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль