пошук  
версія для друку
29.03.2009 | Юрій Чумак
джерело: www.umdpl.info

Помічники Міністра ділилися досвідом з питань дотримання прав людини в українській міліції

   

Помічники Міністра МВС управління моніторингу дотримання прав людини в діяльності ОВС з усіх регіонів України збиралися 25-28 березня у Харкові на навчальний семінар з підвищення кваліфікації.

Організатором заходів виступила Харківська правозахисна група та Апарат Міністра МВС. Учасники освітньої програми мали можливість долучитися до оволодіння новими практиками в галузі прав людини у діяльність органів внутрішніх справ.

Досвідчені фахівці й спеціалісти: Аркадій Бущенко – голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини, Євген Захаров – співголова Харківської правозахисної групи та Андрій Черноусов – експерт Харківського інституту соціальних досліджень, – провели з учасниками семінару заняття на теми:

-  захист від катувань та поганого поводження;

-  право на свободу та особисту недоторканність;

-  право на справедливість судового розгляду;

-  УМДПЛ як національна інституція з прав людини;

-  специфіка діяльності мобільних груп.

Також помічники Міністра з прав людини обговорили разом з радником Міністра Катериною Левченко, начальником управління моніторингу дотримання прав людини в діяльності ОВС Олегом Мартиненком та начальником відділу регіонального контролю УМДПЛ Юрієм Бєлоусовим проблемні питання в діяльності управління, Громадських рад з питань забезпечення прав людини при ГУМВС та УМВС в областях України, Автономній Республіці Крим та містах Києві й Севастополі, поділилися досвідом роботи, зокрема – обмінних візитів мобільних груп, організації та проведення службових перевірок, прийому громадян тощо.

Новацією означеного заходу стало те, що до участі у семінарі були залучені представники Громадських рад з різних регіонів України, які мали можливість, в активній співпраці з помічниками Міністра, напрацьовувати нові підходи до розв’язання проблем, обмінятися успішними практиками вирішення питань, що виникають у спільній роботі.

Показово, що помічники Міністра на місцях почали свою роботу тільки з квітня-травня минулого року, а деякі з них були призначені ще пізніше, і, тим не менш, за цей невеликий проміжок часу було зроблено багато добрих справ. Якщо говорити мовою цифр, помічниками Міністра за неповний 2008 рік було:

-  прийнято 2606 громадян;

-  розглянуто 1615 скарг та заяв громадян;

-  ініційовано 1666 службових розслідувань;

-  перевірено 625 підрозділів;

-  проведено 194 освітній захід в галузі прав людини для працівників ОВС…

Як певне проміжне підведення підсумків роботи, під час семінару було презентовано звіт «Права людини в діяльності української міліції», підготовлений за результатами функціонування управління моніторингу дотримання прав людини в діяльності ОВС у 2008 році.

Помічник Міністра з прав людини по Харківській області Ю.В. Чумак 

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори