пошук  
версія для друку
03.05.2009
джерело: www.newsru.ua

Названо найнебезпечніші країни для блогерів і журналістів

   

Найнебезпечніші для блогерів країни назвав сьогодні Комітет захисту журналістів. Свою доповідь правозахисники підготували до Дня свободи преси, повідомляє "Эхо Москвы".

Найважче блогерам у тих країнах, де інтернет не набув великого розповсюдження або залишається під жорстким контролем влади.

Очолює список М’янма - там вийти в мережу можна тільки з інтернет-кафе, які перебувають під ковпаком спецслужб. Один із місцевих блогерів був засуджений на 59 років за публікацію відеозапису руйнувань після циклону "Наргіс" минулого року. Тоді ж бірманські військові полювали за репортером CNN Деном Ріверсом.

Далі в списку слідують країни близькосхідного регіону: Іран, Сирія, Саудівська Аравія.

Відомий жорсткою цензурою Китай, а крім того Єгипет, Куба і Туркменістан. У кожній з цих країн за блогерами полюють і контролюють їх доступ в інтернет.

Так, на Кубі у в’язниці сидять щонайменше 20 блогерів, а в Китаї і того більше. У Туркменістані ще недавно інтернет-кафе охоронялися військовими.

У вульгарному році в Росії сиктивкарський блогер Савва Тєрєнтьєв отримав за коментар в Livejournal.com рік умовно. Цей випадок потрапив у доповідь, яке напередодні опублікувала правозахисна організація Freedom House.

Серед 195 країн, в яких Freedom House вивчала стан свободи і безпеки ЗМІ, Україна зайняла "почесне" 115 місце з характеристикою преси як "частково вільною". (Нагадаємо, що торік Україна була на 113 позиції, а в 2007 - на 112).

Сусідня Росія розташувалася на 174-му рядку, з характеристикою "невільна преса". Росії в доповіді відведено окремий розділ, правозахисники пильно стежать за погіршенням ситуації в царині свобод. Примітно, що дослідники побачили високий рівень самоцензури, зокрема, на заборонені для обговорення теми. Це і владне свавілля, і ситуація на Північному Кавказі.

Freedom House зазначає, що в цілому ситуація зі свободою преси в регіоні Східної Європи значно погіршала, особливо в таких країнах як Болгарія, Хорватія і Боснія, де траплялися вбивства журналістів.

Серед країн з найвищим показником свободи ЗМІ переважає північна Європа: Ісландія (1 місце), Фінляндія (2), Норвегія (3), Данія (4), Швеція (5).

Найгірша ситуація виявилася в Північній Кореї, трохи вище розташовані Туркменістан (194 місце), Бірма (193), Лівія (192), Еритрея (191), Куба (190), Узбекистан (189) і Білорусь (188).

Експерти Freedom House також зазначили, що тільки 21% жителів Землі мають доступ до вільної преси.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори