пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
22.05.2009
Свобода совісті
джерело: www.scnm.gov.ua

Парламентський комітет проти заснування релігійними організаціями навчальних закладів

   

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти 20 травня народні депутати України розглянули законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо заснування релігійними організаціями навчальних закладів». За результатами голосування Комітет вирішив рекомендувати парламенту відхилити зазначений проект.

Проект закону передбачає надання релігійним організаціям права засновувати навчальні заклади державного стандарту освіти різних форм та рівнів акредитації, зрівнюючи їх у правах з приватними особами та іншими організаціями. Його основною метою є забезпечення права батьків надавати своїм дітям освіту державного стандарту з формою виховання, яка відповідає їх віросповіданню. Це право гарантується багатьма міжнародними договорами, ратифікованими Україною. Однак, на думку ініціаторів законопроекту, відповідний механізм його реалізації досі не передбачений національним законодавством.

Під час засідання доповідач Комітету з цього питання, народний депутат України Катерина Самойлик висловила позицію, що запропоновані зміни порушують Конституцію та закони України. Її підтримали глава Комітету Володимир Полохало та перший заступник глави Комітету Дмитро Табачник, які також виступили за необхідність відхилення цього законопроекту.

З іншого боку, члени Комітету Олеся Оробець та Олександр Доній наголосили на тому, що зазначена ініціатива відповідає міжнародному досвіду розвитку приватної освіти та цілком вписується у існуюче законодавче поле. Вони погодились з думкою авторів законопроекту, що конституційний принцип "відділення школи від церкви" (35 стаття Конституції України) поширюється на державні і комунальні школи та не може секулярно трактуватися виключно в контексті повного розмежування цих суспільних інститутів.

Під час голосування більшість членів Комітет ухвалила рішення рекомендувати парламенту за результатами розгляду законопроекту № 2729 "у першому читанні відхилити як такий, що не відповідає Конституції та законам України".

Авторами ініціативи виступили парламентарі з різних парламентських фракцій Володимир Стретович та Володимир Марущенко (партія Християнсько-Демократичний Союз, Блок «НУНС»), Ольга Боднар («Блок Юлії Тимошенко») та Володимир Малишев (Партія регіонів).

 


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль