пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
30.05.2009
Свобода вираження поглядів
джерело: www.telekritika.ua

Олесь Бузина став приводом до перевірки преси на моральність

   

Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі на засіданні 28 травня вирішила доручити апаратові комісії провести моніторинг друкованих ЗМІ на предмет дотримання Закону України «Про захист суспільної моралі».

Приводом для такого рішення став виступ Петра Кононенка, члена НЕК, який закликав членів комісії звернути увагу на дописи Олеся Бузини у газеті «Сегодня».

 «У цій газеті дискредитують видатних українських діячів, вибирається усе найганебніше з нашої історії», - заявив пан Кононенко.

Під час дискусії звучали як зважені думки членів комісії щодо незалежності редакційної політики українських ЗМІ, так і категоричні заклики «не делікатничати, а щось робити». Компромісним рішенням стало узгоджене формулювання щодо загального моніторингу української преси, за яке усі члени НЕК проголосували одностайно.

 

Моральна комісія пускатиме журналістів на засідання вибірково і не покаже їм документів

Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі на засіданні 28 травня ухвалила правила акредитації журналістів на засіданнях комісії. Ознайомитися з самими правилами кореспонденту «Телекритики» було відмовлено. Пункти  рішення, яке ухвалили члени комісії, також на засіданні оголошені не були.

З дискусії відомо, що список журналістів, що мають акредитуватися на засідання, буде затверджуватися поіменно на засіданнях самої комісії. З документів, якими користуються на засіданні члени НЕК, журналістам пропонуватимуться тільки порядок денний і готові рішення (після їх ухвалення й підписання).

Пропозиція щодо того, щоб надавати журналістам проекти рішень комісії, що було б слушно з огляду на те, що рішення на засіданні не оголошується, а члени голосують за певні пункти без озвучення формулювань, була відкинута.

 «Їм дай проекти - вони такого понаписують», - прокоментував мотиви голосування член НЕК Павло Мовчан.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль