пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
04.06.2009
Право на життя
джерело: www.dw-world.de

Леся Гонгадзе про критику «Репортерів» щодо розслідування вбивства її сина

   

Справу Гонгадзе не буде розкрито, бо це нікому не вигідно, вважає мати загиблого журналіста Леся Гонгадзе. У середу «Репортери без кордонів» заявили, що в Україні відсутня політична воля для розкриття цього злочину.

У своїй заяві міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» наголосила, що нещодавня смерть генерала Едуарда Фере, який був важливим свідком у справі Гонгадзе, є серйозним ударом по розслідуванню злочину, але органи юстиції мають й інші шляхи встановлення істини. Проте влада не має політичної волі для розкриття цієї справи, йдеться у заяві.

Нікому не вигідно

В інтерв’ю «Німецькій хвилі» мати журналіста Леся Гонгадзе зауважила, що сьогодні нікому не вигідно завершити розслідування, значно вигідніше щораз затягати й маніпулювати цією справою перед виборами. «Жодна резонансна справа не розкрита й не буде розкрита. Просто комусь вигідно тягнути це, щоб засвітитися».

А щодо смерті генерала Фере, то Леся Гонгадзе не вважає це серйозним ударом для розслідування, бо людина, яка стільки років пробула в комі, і так не могла свідчити, каже мати загиблого журналіста. Водночас Леся Гонгадзе застерігає українських політиків не зловживали іменем її сина напередодні президентських виборів.

Нагадаємо, у справі вже засуджено трьох виконавців злочину, утім, замовника досі не названо.

Галина Стадник


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль