пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
30.06.2009
Права дітей
джерело: www.dw-world.de

Експерти прогнозують зростання експлуатації неповнолітніх

   

Проблеми внутрішньої работоргівлі, а також трудової й сексуальної експлуатації неповнолітніх постануть цього літа особливо гостро через економічну кризу. З таким прогнозом виступили експерти-правозахисники.

Експерти з проблем міграції відзначають певне зменшення за останній період кількості громадян України, що стали жертвами торгівлі людьми за кордоном. Цю тенденцію фахівці пов’язують з посиленням візових вимог країн ЄС.

Натомість на цьому тлі в самій Україні відчутне зростання внутрішньої торгівлі людьми, трудової експлуатації й новий бум вуличної проституції. Як зазначила в інтерв’ю «Німецькій хвилі» представниця правозахисної організації «ECPAT International» на території країн СНД Ольга Швед, останніми тижнями МВС України та правозахисники зафіксували відновлення діяльності старих точок постійного заробітку повій.

Літо – небезпечна пора

Крім того, за словами експерта, у літній період причорноморський регіон України може стати центром експлуатації неповнолітніх, у тому числі приїжджих із сусідніх країн: «Білорусь, Молдова, Росія... До України поступають діти, яких привозять для різноманітної експлуатації, також сексуальної. В Україні вже помітний цей негативний процес».

Змінити ситуацію на краще, переконані спеціалісти, можна буде лише тоді, коли держава приділятиме більше уваги й бюджетної підтримки дитячо-юнацьким проблемам. Зокрема зробить доступними відпочинок у літніх таборах та санаторіях, аби вберегти малечу від небезпек вулиці. 

Дмитро Каневський


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль